Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Turystyka

Wyróżnienia

[29-05-2013] I miejsce w pozyskiwaniu środków z UE

 

Podczas regionalnych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku Gmina Gniewino okazała się jednym z samorządów województwa pomorskiego nagrodzonych przez marszałka Mieczysława Struka.

 

Podczas regionalnych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego

 

W środę, 29 maja 2013 r., podczas regionalnych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku marszałek Mieczysław Struk nagrodził 23 pomorskie samorządy - powiatowe, miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie - za ich aktywność w pozyskiwaniu i realizacji projektów dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013. Gmina Gniewino otrzymała nagrodę za pierwsze miejsce w pozyskiwaniu środków UE w latach 2007 - 2013 w przeliczeniu na jednego mieszkańca wśród gmin wiejskich województwa pomorskiego.

Nagrodę w imieniu wójta Zbigniewa Walczaka odebrał z rąk marszałka Mikołaj Orzeł, kierownik referatu funduszy strukturalnych, analiz i promocji UG w Gniewinie.

Uroczystość była również doskonałą okazją do podsumowań dotychczasowych osiągnięć i rozmów o planach na przyszłość.

- W związku z tym, że jesteśmy na progu perspektywy finansowej UE 2014-2020, Dzień Samorządu jest okazją do wskazania dotychczasowych dobrych przykładów naszego korzystania ze środków europejskich - podkreślił marszałek. - Wiele samorządów wykazało się na tym polu niezwykłą aktywnością i warto wskazać przykłady dobrych praktyk.

Dzień Samorządu Terytorialnego, obchodzony corocznie 27 maja, upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 r. i przywrócenie w Polsce samorządów terytorialnych - w pierwszym okresie tylko gmin. Samorządy przyczyniły się do wyzwolenia aktywności obywatelskiej lokalnych wspólnot i w wielu wypadkach lepszej realizacji zadań publicznych dotychczas wykonywanych przez administrację rządową.

(MO)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji