Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Odpady

 

[20-08-2020] KOMUNIKAT DLA WŁAŚCICIELI DZIAŁEK LETNISKOWYCH W NADOLU

 

Wzywa się właścicieli działek letniskowych oraz osoby wypoczywające w miejscowości Nadole, do zachowania należytego stanu sanitarno-porządkowego i utrzymania czystości w otoczeniu nieruchomości, zwłaszcza w obrębie dróg prywatnych oraz w miejscach wystawiania odpadów komunalnych do odbioru.

 

 

W ostatnich dniach do Urzędu Gminy Gniewino wpływają liczne zgłoszenia w sprawie naruszeń przepisów Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Gniewino, przez osoby przebywające sezonowo.

Gmina Gniewino dokłada wszelkich starań, aby tereny ogólnodostępne były na bieżąco sprzątane,
a wywóz odpadów odbywał się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dbanie o estetykę otoczenia jest jednym z priorytetów działania gminy. Nie ma zgody na łamanie podstawowych zasad współżycia społecznego oraz zanieczyszczanie terenów publicznych przez osoby wypoczywające w rejonie Jeziora Żarnowieckiego.
Gmina Gniewino, przy współpracy z odpowiednimi służbami, podejmie wszelkie kroki prawne wobec osób niestosujących się do przepisów ogólnokrajowych oraz prawa miejscowego.

Przypominamy o obowiązku wystawiania odpadów o danym kolorze worków przed posesję, przed ich wywozem do godz. 700 rano. Miejsce wystawienia odpadów do odbioru nie jest miejscem ich długotrwałego przetrzymywania
i gromadzenia!
W związku z powyższym, zabrania się pozostawiania worków przy głównej drodze, na przystankach autobusowych, przy oznakowaniach ulic oraz w innych miejscach, nie będących terenem przed posiadaną nieruchomością. Widok góry śmieci pozostawionych przy głównej drodze miejscowości turystycznej nie jest przyjemny zarówno dla odwiedzających naszą Gminę jak i dla tych, którzy ją zamieszkują.

Przypominamy również o obowiązku ustawowym złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości letniskowych. Zostaną zintensyfikowane kontrole w tym zakresie. Wszelkie informacje na temat zasad gospodarowania odpadami są dostępne na stronie internetowej gminy:

www.gniewino.pl oraz pod nr tel. 58 670 66 14

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji