Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[03-03-2017] W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

 

Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie oraz klasy II B Samorządowego Gimnazjum im. Ks. Stanisława Galasa w Kostkowie wraz z grupą harcerzy uczestniczyli w choczewskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych z SZS w Gniewinie oraz poczty sztandarowe pod opieką nauczycieli: Iwony Wrońskiej i Łukasza Krefty na zaproszenie dyrektora szkoły Andrzeja Sobonia oraz Wiesława Bobkowskiego ze Stowarzyszenia im. kpt. Antoniego Rymszy udali się  24 lutego do Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie.

Na uroczystość przybyli też uczniowie klasy II B Samorządowego Gimnazjum im. Ks. Stanisława Galasa w Kostkowie oraz grupa harcerzy wraz z nauczycielami: Aleksandrą Potrykus-Boyke, Beatą Bujak i Ewą Piotrowską.

Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandarów i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie odbył się apel poległych Żołnierzy Wyklętych, przygotowany przez uczniów ze szkoły w Choczewie.

W drugiej części obchodów zebrani mogli obejrzeć przygotowane przez uczniów  z Choczewa wspaniałe przedstawienie poświęcone pamięci Danuty Siedzikówny ps. „Inka",  wysłuchać prelekcji Artura Chomicza z gdańskiego oddziału IPN na ten sam temat oraz uczestniczyć w paradzie pojazdów wojskowych prowadzonych przez członków stowarzyszenia „Militarni Gniewino".

Warto nadmienić, że społeczność szkoły w Kostkowie wzięła udział w zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z Wileńszczyzny.  Zebrane przedmioty  - a było ich sporo - przekazano Stowarzyszeniu Traugutt, które było jednym z organizatorów ww. uroczystości.

Opr. (MOD)

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji