Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[08-03-2017] Aktywne Sołectwo

 

druga edycja konkursu już w 2017 r.

 

Pierwsza edycja konkursu „Aktywne Sołectwo" miała miejsce w 2014 r. i została  sfinansowana w ramach działania „Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacji w ramach PROW 2007 - 2013". Pula nagród wyniosła wtedy 14 000 zł. Beneficjentami konkursu były sołectwa z terenu gmin będących członkiem LGD, natomiast grupą docelową projektu byli mieszkańcy obszarów wiejskich gmin członkowskich. Do konkursu zostało złożonych 25 projektów z terenu 5 gmin, z czego nagrody w wysokości 1000 zł brutto na realizację zgłoszonego zadania, otrzymało 14 sołectw.

Organizacja pierwszej edycji konkursu spotkała się z pozytywną opinią odbiorców. Z naszego doświadczenia wynika, iż istnieje zapotrzebowanie na podejmowanie inicjatyw integrujących i aktywizujących lokalne społeczności, dlatego podjęliśmy decyzję o organizacji drugiej edycji Konkursu „Aktywne Sołectwo".

Aby pozyskać dodatkowe środki finansowe, Stowarzyszenie „Bursztynowy Pasaż" zgłosiło „Aktywne Sołectwo" w Konkursie dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na realizację operacji w 2017 roku. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 13 500 zł.  Decyzja o wyborze operacji w ramach konkursu KSOW podjęta zostanie do końca czerwca tego roku, w wyniku czego realizacja „Aktywnego Sołectwa" zaplanowana została wstępnie na lipiec - wrzesień 2017 roku.

Tegoroczna edycja skierowana będzie do sołectw z terenu gmin Gniewino i Wejherowo. Przedmiotem konkursu będzie organizacja wydarzeń o charakterze integracyjno - aktywizacyjnym przeznaczonych dla mieszkańców sołectw.

Zachęcamy do wchodzenia na stronę www.bursztynowypasaz.pl gdzie systematycznie będą umieszczane dalsze informacje dotyczące konkursu.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji