Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[13-03-2017] DARIA STYN MISTRZYNIĄ!

 

Mistrzynią Powiatu Wejherowskiego w biegu na 500 m została Daria Styn, uczennica Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie.

 

Ponad 300 zawodniczek i zawodników z 17 szkół  wejherowskiego powiatu wzięło udział w rozegranych 9 marca 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie III Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce klas III-IV. Rozegrane po raz czwarty w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej odbyły się w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego".

Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Tym bardziej cieszy doskonała postawa uczennicy SZS w Kostkowie - Darii Styn - która w biegu na 500 m pokonała 35 rywalek i wywalczyła tytuł Mistrzyni Powiatu! Opiekunką młodej lekkoatletki była nauczycielka Izabela Gondek.

Zwyciężczynie biegu na 500 metrów:

1. Daria Styn -   Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kostkowie        1.53.25 min

2. Emilia Jaroszewska - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu          1.54.26  min

3. Natalia Mueller  - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie      1.56.12 min 

Na zakończenie zawodów młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, które wręczali: Piotr Litwin - dyrektor ZS nr 1 w Wejherowie, Andrzej Byczkowski - dyrektor PZPOW w Wejherowie oraz Bartłomiej Woźniak - referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie. Należy również wspomnieć, że każdy uczestnik tych zawodów otrzymał drobne słodkości ufundowane przez PZPOW w Wejherowie.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, Ośrodek Lekkiej Atletyki w Gdańsku oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie. 

Dodajmy, że w ponad dziesięcioletniej historii zawodów w halach sportowych powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich.

(MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   11 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji