Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[17-03-2017] DROGA KRZYŻOWA

 

W czwartkowy wieczór 9 marca 2017 r., dla uczczenia przypadającej w tym roku 72 rocznicy wyzwolenia Rybna, na cmentarzu Ofiar „Marszu Śmierci” odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej.

 

 

Zorganizowane po raz trzeci na Cmentarzu Ofiar „Marszu Śmierci" w Rybnie dla uczczenia rocznicy wyzwolenie Rybna i okolic spod okupacji hitlerowskiej nabożeństwo drogi krzyżowej rozpoczęło się o godz. 19,00 przy pięknej bezwietrznej pogodzie. Uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Rybna i okolic, ale także z terenu gniewińskiej gminy i wejherowskiego powiatu. Nabożeństwo prowadził ks. proboszcz  Robert Meyer  a ks. wikary Sławomir Chabior z Kostkowa przygotował rozważania. Przy 12 stacji Bractwo Rycerskie oddało salwę z hakownicy.

Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy drogi krzyżowej, którzy przynieśli ze sobą znicze, zapalili je przy głównym pomniku.

- Pragnę podziękować Militarnym Gniewino za podświetlenie pomnika i trzymanie warty z pochodniami - mówi sołtys Rybna, Andrzej Miedziak - a także druhom z  OSP Rybno za pełnienie służby porządkowej, niesienie krzyża i pochodni podczas procesji i ks. Robertowi za udostępnię nagłośnienia . Podziękowanie należy się  też młodzieży z Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie, Harcerzom XII drużyny harcerskiej Armii Krajowej Baszta i Zygmuntowi Trederowi, komendantowi Straży Gminnej za kierowaniem ruchem przy wyjeździe na drogę główną, aby wszyscy uczestnicy mogli bezpiecznie wrócić do domu oraz wszystkim obecnym za wspólną modlitwę i obecność na nabożeństwie.

Organizowana od trzech lat droga krzyżowa została na stałe wpisana w kalendarz wydarzeń sołectwa Rybno i parafii w Kostkowie. W imieniu organizatorów zapraszamy za rok na kolejną drogę krzyżową, a najbliższa uroczystość na cmentarzu w Rybnie odbędzie się już 28 kwietnia br., w Miesiącu Pamięci Narodowej.

(MOD)

Fot. A. Miedziak i B. Neubert

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji