Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[10-04-2017] STOLEMOWIE KULTURY

 

Gniewińska Galeria Sztuki Współczesnej „STOLEMOWIE KULTURY” w nowej, na wskroś profesjonalnej szacie, rozpoczyna trzeci sezon swojej wystawienniczej działalności i zaprasza nie tylko miłośników sztuki.

 

Galeria „STOLEMOWIE KULTURY" zaprojektowana już w 2015 r. przez jej komisarza Jacka Gorzawskiego, prezesa Stowarzyszenia Twórców Niezależnych Amarant, na co dzień prezentowana jest w Wieży Widokowej „KASZUBSKIE OKO. Jej obecny układ i kompozycję zawdzięczamy pro artystycznej polityce władz Gminy Gniewino, które nie szczędzą nakładów na polepszenie prezentacji Galerii.

Te wszystkie działania mają już konkretny oddźwięk zarówno w środowiskach artystycznych jak i innych „konsumentów" sztuki. Swoją ekspozycję prac postanowił powiększyć fotografik z Francji Jerzy Piwowarczyk czyniąc tym samym Galerię jedyną w Polsce z takim zasobem jego zdjęć. Po kilkunastu latach nieobecności w Polsce, wielu namowach Komisarza Galerii właśnie w Gniewinie postanowił wystawić się niemiecki artysta Paul Manteuffel. Swoje kolekcje obrazów powiększyli o kolejne dzieła Kazimierz Hamada, Barbara Konarska Sas, Georgij Safronow i Czesław Jan Pyrgies. Zwiedzający podziwiać mogą dzieła nowo pozyskanych artystów - Izabeli Josh, Małgorzaty Greguły, Katarzyny Ngyuen, Janiny Piechowicz czy Honoraty Łukasik. Również rodzimi artyści coraz śmielej zaznaczają swoją obecność. Oprócz nowych prac członków STN Amarant delektować możemy się obrazami Jadwigi Namyślak, Bogusławy Bach, Teresy Uzdrowskiej, Dariusza Mierzwy, Zofii Botulińskiej czy Jadwigi Piotrowicz. Prezes STN Amarant Jacek Gorzawski prowadzi nieustanne rozmowy „handlowe" z wieloma artystami, których celem jest nieustanne podnoszenie prestiżu GSW. - Z niecierpliwością oczekujemy na prace gdańskiego artysty Artura Bełczykowskiego, artystki z Wejherowa Ani Korcz a także Adama Nowackiego z odległej Australii - mówi prezes Gorzawski. 

Nic więc dziwnego, że w tak krótkim czasie działalności gniewińska Galeria już jest postrzegana przez zagranicznych artystów jako ewenement w skali europejskiej. Jej odwiedzanie możliwe jest w terminach otwarcia Wieży Widokowej (szczegóły na stronie internetowej gminy Gniewino).

Zapraszamy!

(MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji