Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[11-04-2017] KIERMASZ WIELKANOCNY

 

Świąteczne smakołyki przygotowane przez panie z KGW, konkurs palm wielkanocnych oraz koncert Weroniki Korthals pt. „Kaszubska energia” były głównymi atrakcjami „Kiermaszu Wielkanocnego” w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie.

 

W czwartkowe popołudnie  6 kwietnia do Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie zaproszono mieszkańców na „KIERMASZ WIELKANOCNY". Na gości czekały atrakcje: wielkanocne przysmaki oraz świąteczne upominki przygotowane  przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gniewińskiej gminy, prezentacja i konkurs palm wielkanocnych przygotowanych przez Grupy Odnowy Wsi oraz koncert znakomitej wokalistki Weroniki Korthals, urodzonej w muzycznej rodzinie w Pucku absolwentki Gdańskiej Akademii Muzycznej, laureatki m.in. „Szansy na sukces", „Nagrody Remusa" a w tym roku wyróżniona „Skrą Ormuzdową".

Do konkursu zgłoszono 10 ciekawie prezentujących się, wykonanych różną techniką palm. Komisja konkursowa, której przewodziła Weronika Korthals, po dłuższej naradzie uznała, że I nagrodę należy przyznać palmie przygotowanej przez Grupę Odnowy Wsi z sołectwa w Chynowiu. II nagrodę zdobyła palma przygotowana przez GOW w Kostkowie a dwie równorzędne III nagrody palmy z sołectw Mierzynko i Perlino. Dyplomy dla laureatów konkursu oraz podziękowania za udział pozostałym jego uczestnikom wręczał dyrektor CKSTiB Waldemar Szczypior, ks. proboszcz Marian Miotk i przewodnicząca jury Weronika Kort hals.

Zwieńczeniem „Kiermaszu" był znakomity koncert Weroniki Korthals zatytułowany „Kaszubska energia" , podczas którego wokalistka zaprezentowała piosenki w języku kaszubskim. Solistce towarzyszył zespół w składzie: Marcin Ciesielski - perkusja, Szymon Damięcki - gitara, Mirosław Halenda - instrumenty klawiszowe i Dariusz Śleszyński - gitara basowa.

Podczas całego „Kiermaszu"  w holu Centrum Kultury goście z zapałem degustowali świąteczne przysmaki.

(MOD)

Fot. M. Odyniecki, A. Miedziak

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   11 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji