Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[12-04-2017] KAMIL WISZNIEWSKI WYRÓŻNIONY

 

Wyróżnienie w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Tu żyjemy” zdobył Kamil Wiszniewski, uczeń Gimnazjum w Kostkowie.

 

 

W czwartek 6 kwietnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyło się podsumowanie XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Tu żyjemy", którego motto przewodnie w tym roku brzmiało: „Z paletą barw przez Trójmiasto".

Na konkurs, rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: 10 - 13 lat Szkoły Podstawowe, 13 - 16 lat Gimnazja i 17 - 19 lat Szkoły Ponadgimnazjalne - napłynęło 141 prac w różnych technikach  plastycznych ale  na bardzo wysokim poziomie, co podkreślała w swoim wystąpieniu organizatorka konkursu Beata Wendt.

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazł się Kamil Wiszniewski, uczeń Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie a jednocześnie uczestnik sekcji plastycznej Studia Artystycznego dla Młodych Talentów przy Centrum Kultury, Sportu Turystyki i Bibliotece w Gniewinie prowadzonego przez Jacka Gorzawskiego.  Kamil namalował na płótnie techniką olejną obraz, który przedstawiał widok gdańskiego Żurawia nocą, od strony Motławy. Obraz znalazł uznanie w oczach konkursowego jury, które przyznało Kamilowi wyróżnienie i nagrodziło młodego twórcę akwafortą autorstwa znanego trójmiejskiego grafika i malarza Wojciecha Kostiuka.

(MOD)

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji