Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[18-04-2017] GIMNAZJALIŚCI Z KOSTKOWA W RUMUNII

 

Na początku kwietnia gimnazjaliści z Kostkowa w ramach projektu „School Companies” wraz z kolegami z Niemiec i Austrii przebywali w Rumunii. Oto krótka relacja Kornelii Synowieckiej:

 

W dniach  od 3 do 7 kwietnia 2017 r. uczestniczyliśmy w wyjeździe do Rumunii (Iasi) w ramach projektu „School Companies" (Erasmus+). Byliśmy gośćmi  uczniów Colegiul Agricol si de Industrie Alimentara „Vasile Adamachi". Wraz z młodzieżą z Austrii, Niemiec i Rumunii braliśmy udział w zajęciach integracyjnych, które pozwoliły nam się lepiej poznać. Podczas warsztatów robiliśmy tradycyjne maski i przypinki oraz ozdabialiśmy jajka woskiem. Jednym z zadań było przygotowanie narodowych potraw - nasz zespół (pięcioro uczniów klas I i II Samorządowego Gimnazjum im. księdza Stanisława Galasa w Kostkowie) zaserwował ziemniaki, kotlet schabowy i surówkę. Danie to cieszyło się największym powodzeniem. Zwiedziliśmy  centrum Iasi, Ogród Botaniczny i Wydział Weterynarii miejscowego uniwersytetu. Odwiedziliśmy też pracownie lokalnych twórców ludowych, w których wytwarza się wielkanocne jajka, gliniane naczynia i obrzędowe przedmioty.

Udział w tym wyjeździe pozwolił nam rozwinąć umiejętności językowe. Rumunia zrobiła na nas wielkie wrażenie. Mieszkają tu bardzo mili i otwarci ludzie. Następne spotkanie w ramach projektu będzie miało miejsce w Niemczech  (Stralsund).

Kornelia Synowiecka

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji