Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[26-04-2017] MOTOCYKLOWY ZLOT W KOSTKOWIE

 

Po raz kolejny miłośnicy motocykli spotkali się w Kostkowie, by zainaugurować nowy sezon i wspomóc Fundację Hospicjum Pomorze Dzieciom, której podopieczną jest Oliwka, mała mieszkanka gniewińskiej Gminy.

 

 

23 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego już przed godz. 15,00 na drogach prowadzących do Kostkowa widać było kawalkady motocykli, skuterów, motorowerów i quadów zmierzających na miejsce zlotu, czyli na plac za pomnikiem Jana Pawła II, poniżej kościoła parafialnego. To po raz kolejny miłośnicy jednośladów przyjechali na teren Gminy Gniewino, by wziąć udział w uroczystej inauguracji sezonu motocyklowego.

Zlot rozpoczął się jak zwykle uroczystą polową mszą św., którą o godz. 15,00 odprawił ks. Robert Mayer, proboszcz parafii p.w. św. Ottona w Kostkowie. Po mszy licząca około 700 motocykli kawalkada ruszyła paradnym szykiem po drogach gminy Gniewino, odwiedzając m.in. Kompleks „KASZUBSKIE OKO" z wieżą widokową im. Jana Pawła II, by po godzinie powrócić na plac zlotu. Tam czekały na nich, a także na licznie przybyły gości, przysmaki przygotowane przez panie z KGW w Kostkowie i Rybnie oraz zabawa przy koncercie zespołu „No i fajnie". Podczas zlotu zbierano pieniądze na rzecz 2-letniej Oliwki Styn z Rybna, podopiecznej fundacji HOSPICJUM POMORZE DZIECIOM, która choruje na encefalopatię niedokrwienno - niedotlenieniową oraz małogłowie. W sumie zebrano kwotę w wysokości prawie 2,3 tys. zł, którą przekazano Fundacji. Przypomnijmy, że niedawno z budżetu Gminy Gniewino zakupiono za ponad 31,9 tys. zł kamizelkę oscylacyjną, którą 1 marca Renata Łuszczak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewinie, przekazała choremu maleństwu

Organizatorem zlotu, jak to ma miejsce od wielu lat, była parafia w Kostkowie, której proboszcz sam jest miłośnikiem motorów, a wspomagali ją „Militarni"  Gniewino, KGW Kostkowo i Rybno, druhowie z OSP Kostkowo oraz wolontariusze.

(MOD)

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   11 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji