Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[05-05-2017] NAJSMACZNIEJSZY ŚLEDZIK Z PERLINA

 

Sześć Kół Gospodyń Wiejskich i jedna Grupa Odnowy Wsi wzięło udział w IV Konkursie Kulinarnym pn. „Mój sposób na śledzika”, który odbył się w Rybnie. Najsmaczniejsze danie przygotowały panie z KGW Perlino.

 

W piątek 28 kwietnia 2017 r. w domu sołeckim w Rybnie po raz czwarty odbył się konkurs na potrawę wielkanocną, tym razem pod nazwą „Mój sposób na śledzika", w którym  udział wzięło 6 Kół Gospodyń Wiejskich: z Bychowa, Kostkowa, Lisewa, Nadola, Perlina i Rybna oraz panie z Grupy Odnowy Wsi w Chynowiu.  Uczestnicy mieli za zadanie wykonać trzy potrawy a do każdej z nich należało podać przepis wykonania. Jedną z trzech przygotowanych potraw z danego sołectwa przedstawiali Komisji, a ta oceniała smak potrawy, estetyka wypieku i wystrój stołu. W skład jury wchodzili: Waldemar Szczypior - przewodniczący, dyrektor CKSTiB, Rafał Fetta - sędzia specjalny, właściciel Kasztanowego Gościńca, Andrzej Miedziak - sędzia specjalny i sponsor nagrody głównej, Beata Jabłońska - KGW Kostkowo, Halina Szymańska - GOW Chynowie, Brygida Wilandt - KGW Rybno, Ilona Kowalczyk - KGW Nadole, Bernadeta Berezowska - KGW Perlino, Katarzyna Rohda - KGW Lisewo i Barbara Gałek - KGW Bychowo. Przedstawiciel sołectwa będący w komisji nie mógł głosować na potrawy swojego sołectwa.

Komisja oceniała: smak potrawy, estetykę wypieku i wystrój stołu. Zadanie było bardzo trudne, bo co koło to inny smak potrawy, sposób wypieku czy pomysł na wystrój stołu. Wszystkie Koła stanęły na wysokości zadania i wykonały potrawy według  regulaminu.

Po pierwszym zliczeniu okazało się, że trzy KGW maja po tyle samo punktów: KGW Kostkowo, KGW Perlino i KGW Rybno. Nieco spóźniony przybył sędzia specjalny Rafał Fetta, właściciel Kasztanowego Gościńca ze Strzebielinka k/Gniewina. Doliczając punkty sędziego specjalnego, okazało się, że na prowadzenie wyszło KGW Perlino i to ono zdobyło nagrodę główną w postaci czterech stepów na  aerobik i 20 bonów, o łącznej wartości 560 zł. A każdy uczestnik otrzymał od CKSTiB z Gniewina bilet wstępu do SPA w Hotelu Mistral.

Ostateczna kolejność przedstawiała się następująco:

1.KGW Perlino - 101 pkt.

2. KGW  Kostkowo-100 pkt.

    KGW Rybno - 100 pkt.

4. KGW Lisewo - 92 pkt.

5. KGW Nadole - 90 pkt.

6. KGW Bychowo - 89 pkt.

7. GOW Chynowie - 88 pkt.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród nastąpiła wspólna konsumpcja wypieków konkursowych przy kawie i herbacie, a dodatkową atrakcją degustacja win domowego wyrobu: z winogron, malin,  dzikiej róży, śliwek, porzeczek i wiśni

- Pragnę podziękować  wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę podczas konkursu - mówi sołtys Andrzej Miedziak. - Paniom z KGW z Rybna za pomoc w przygotowaniach, a panu dyrektorowi Waldemarowi Szczypiorowi za wsparcie konkursu. I zapraszam za rok wszystkie  Koła z terenu gminy Gniewino do udziału w kolejnym, V Konkursie Wielkanocnym. Oj, będzie się działo!

Organizatorem konkursu o zasięgu gminnym, kierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich oraz do Grup Odnowy Wsi i Rad Sołeckich, w których nie działa KGW, było Sołectwo Rybno i Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. 

Opr. (MOD)

Fot.: Andrzej Miedziak i Bernard Neubert

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji