Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[10-05-2017] BARTŁOMIEJ GRUBBA NA PODIUM

 

W Ogólnopolskich Zawodach Strongmanów Służb Mundurowych Bartłomiej Grubba z Jęczewa w gminie Gniewino zajął wysoką III pozycję. Zwyciężył policjant z Wejherowa Mateusz Ostaszewski.

 

W poniedziałek 1 maja na stadionie miejskim w Rumi odbyły się „Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych Rumia 2017", w których wystartowali przedstawiciele wszystkich służb mundurowych - policji, służby więziennej, straży granicznej i wojska, chcących sprawdzić swoje siły w tej dyscyplinie sportu.

Eliminacje rozpoczęły się o godzinie 12:00 i polegały na współzawodnictwie w podnoszeniu samochodu na platformie (tzw. martwy ciąg) oraz na wyciskaniu leżąc belki o wadze 140 kg na klatce piersiowej. Do finału zakwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników, którzy w nim rywalizowali między innymi w przeciąganiu w siadzie radiowozu na czas, „zegarze", czyli przenoszeniu w kole 4 osób, wyciskaniu ciężkich hantli ponad głowę, czy 40-metrowym „spacerze" z walizkami o wadze 130 kg.

Najsilniejszym strongmanem okazał się policjant sierż. Mateusz Ostaszewski z KPP Wejherowo, drugie miejsce zdobył Rafał Kobylarz ze Służby Więziennej, a trzecie marynarz Bartłomiej Grubba z Komendy Portu Wojennego w Gdyni, mieszkaniec Jęczewa w gminie Gniewino.

Kolejne miejsca w finale zajęli: Adam Antośkiewicz ze Straży Granicznej, Marcin Mazurczyk ze Służby Więziennej i Wojciech Błaszczyk z Wojska Polskiego.

Organizatorami zawodów, nad którymi patronat objął insp. Jarosław Rzymkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, byli: Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie oraz Burmistrz Miasta Rumi. Przeprowadzeniem zawodów zajął się Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo".

Zawodom towarzyszył festyn rodzinny, podczas którego każda ze służb mundurowych przygotowała własną prezentację. Prezentowano m.in. sprzęt policyjny (radiowozy, motocykle, itp.), symulacje zderzeń drogowych oraz stanowiska techników kryminalistycznych. Nie zabrakło konkursów wiedzy i konkursów sprawnościowych.

(MOD)

Fot. z www.tubawejherowa.pl

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   11 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji