Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[11-05-2017] GMINA GNIEWINO KRAINĄ STOLEMÓW

 

Pod takim hasłem odbył się wyjazd delegacji Gminy Gniewino, Muzeum Ziemi Puckiej oraz Muzeum Piśmiennictwa Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie mający m.in. na celu promocję Gminy Gniewino w woj. świętokrzyskim i małopolskim.

 

20 kwietnia 2017 r., na zaproszenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysko-Kamiennej, wyjechała z Gniewina delegacja, której przewodniczył Waldemar Szczypior, dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie, wraz z Mirosławem Kuklikiem,  dyrektorem Muzeum Ziemi Puckiej oraz Romanem Drzeżdżonem, regionalistą i jednocześnie przedstawicielem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej z Wejherowa. W składzie delegacji były także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Perlinie, „Szczypior Kapela" z Gniewina oraz maskotka STOLEMA.

Już tego samego dnia wieczorem został zorganizowany w sali MCK „Wieczór Kaszubski", podczas którego kulturę kaszubską przedstawiono mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej poprzez wystawę fotograficzną, śpiew, taniec, tradycje, legendy oraz projekcje multimedialne opisujące walory turystyczne, rekreacyjne i kulinarne regionu, a w szczególności Gminy Gniewino.

W trakcie spotkania podpisano również umowę o współpracy pomiędzy MCK w Skarżysko-Kamiennej, a CKSTiB w Gniewinie.

Podczas pobytu w Skarżysku-Kamiennej delegacja odwiedziła też Muzeum Militarne „Orla Białego" oraz Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Następnie, na zaproszenie zaprzyjaźnionej od lat Gminy Łapsze Niżne oraz Muzeum „Zespół Zamkowy w Niedzicy", delegacja ruszyła na południe. Pierwotnym założeniem miał być udział Kaszubów z Gniewina oraz  Górali ze Spisza we wspólnym otwarciu sezonu turystycznego na Spiszu. Jednakże, ze względu na wyjątkową jak na tę porę roku aurę (śnieg i wiatr), impreza ta została przełożona na inny termin. Mimo wszystko gniewińska delegacja wzięła udział w koncercie charytatywnym w Niedzicy oraz 23 kwietnia uczestniczyła w otwarciu wystawy fotograficznej w Niedzickim Zamku, pt. „Kaszubskie Pielgrzymowanie na wodzie", która przedstawiała pielgrzymki na Jeziorze Żarnowieckim oraz  Zatoce Puckiej.

Zarówno wystawy, jak i występy artystyczne, cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony mieszkańców goszczących delegację województw.

Cały wyjazdowy projekt promocyjno-kulturalny mógł zaistnieć tylko dzięki współfinansowaniu i wspólnej organizacji przez: Gminę Gniewino, Centrum Sportowo-Konferencyjne Gniewino Sp. z o.o. Hotel Mistral Sport, Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Muzeum Orła Białego w Skarżysko-Kamiennej, Muzeum Zamek Niedzica, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysko-Kamiennej, Miasto Skarżysko-Kamienna oraz Centra Kultury w Niedzicy i Gminie Łapsze Niżne. Projekt był również współfinansowany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Opr. (MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji