Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[18-05-2017] DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GNIEWINIE

 

11 maja br. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się już V edycja programu ,,Bądź bezpieczny’’.

 

Przez dwie godziny odbywały się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które były podzielone na bloki z uwzględnieniem wieku i tematyki. Do szkoły przyjechali funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Wejherowie, którzy przygotowali prelekcje nie tylko o konsekwencjach wynikających z nieprzestrzegania prawa, ale też opowiedzieli o swojej pracy.

Ciekawy pokaz z psem przewodnikiem, połączony z prelekcją, przygotowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Komisariatu Policji w Gniewinie.

Bardzo ciekawy i pouczający był też  pokaz z pierwszej pomocy przygotowany przez nauczyciela SZS Krzysztofa Balczyńskiego, będącego również ratownikiem medycznym.

Nie mogło zabraknąć również strażaków. W tym roku przyjechali ochotnicy z OSP Nadole, przygotowując pogadankę o swojej pracy oraz pokaz sprzętu dla najmłodszych. W drugiej części przygotowali wraz z ratownikiem i policjantami pozorowany wypadek topiącej się dziewczyny.

- Pragnę podziękować zaproszonym gościom za ciekawe pokazy - mówi Aleksandra Pokorska, organizatorka programu.  - Mam nadzieję, a w zasadzie pewność, że te zajęcia przyczynią  się do bezpieczniejszego przeżycia zbliżających się wakacji.

Aleksandrze Pokorskiej w przygotowaniu programu służyli pomocą nauczycielka Beata Nastały i uczniowie gimnazjum: Wiktoria Funk, Mariusz Kurowski, Jakub Hallman, Jakub Holender i Jakub Staszewski.

Opr. (MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1019 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji