Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[28-07-2017] „POMORZE NA WEEKEND” W GMINIE GNIEWINO

 

W piątek 21 lipca Gmina Gniewino była miejscem realizacji cyklicznego programu TVP Gdańsk „POMORZE NA WEEKEND” promującego uroki Pomorza, przedstawiającego atrakcyjne ciekawostki zachęcające do spędzenia weekendu właśnie w danym regionie.

 

Od ponad roku TVP 3 oddział w Gdańsku emituje w każdy piątek o godz. 19,15 program pt. „POMORZE NA WEEKEND", w którym przedstawia uroki pomorskiej ziemi, a w szczególności atrakcje jakie czekają na przybyszów, którzy chcąc spędzić weekend akurat w przedstawianym rejonie. W piątek 21 lipca ekipa TVP 3 przybyła do Nadola, gdzie w okolicy skansenu nad jez. Żarnowieckim „na żywo" kręcono ujęcia do trwającego ponad godzinę  programu, w którym przedstawiono gniewińską gminę jako „królestwo piłki nożnej" w Polsce, ale nie tylko. Mówiono o historii gminy, szczególnie Nadola i jego okolic, o planach i kierunkach rozwojowych, które przedstawił sekretarz Gminy Mikołaj Orzeł, a także o innych atrakcjach, jakimi są „Wieża widokowa", dworki m.in. w Bychowie, Lisewie i Salinie, piłkarski stadion, na którym trenują piłkarze z całego świata, czy krajobrazowych urokach gniewińskiej ziemi. Przedstawiono także w jaki sposób przygotowuje się regionalne smakołyki, które zaprezentował szef kuchni Hotelu Mistral Sport Sebastian Cichy i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Perlinie.

Sporo mówiono o kulturalnych osiągnięciach Gminy, m.in. o działalności STN AMARANT, przedstawiając prace jego członków, jak również o mających ogólnopolski zasięg konkursie literackim „Gniewińskie Pióro" i satyrycznym „O statuetkę Stolema" a także kabaretowo-teatralnym „Wieżowisku".

Całość programu upiększały występy „NADOLAN" i ukraińskiego zespołu „TROMBITA".

Przy okazji zaproszono chętnych do przybycia w sobotę i niedzielę na DNI GMINY GNIEWINO.

Program, którego redaktorem był Paweł Rogalski, ciekawie prowadzili: Agata Mielczarek, Tomasz Sieliwończyk, Karolina Raszeja oraz „pogodynka" Weronika Bigus.

Powtórkę programu można było obejrzeć w poniedziałkowy wieczór w TVP 3 Gdańsk, a dostępny jest także na internetowej stronie TVP 3 Gdańsk w zakładce „Pomorze na weekend 21.07.2017". Zachęcamy do oglądania!

MODY

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   16 °C
Ciśnienie:   1007 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji