Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[07-08-2017] SPOTKANIE Z POLICJANTAMI NA MŁODZIEŻOWYM BIWAKU POŻARNICZYM

 

Na zaproszenie organizatorów, ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, wejherowscy policjanci spotkali się z uczestnikami biwaku młodzieżowych drużyn pożarniczych z Gminy Gniewino rozmawiając o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o odpowiedzialności za popełniane czyny karalne.

 

 

W czwartek 3 sierpnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", przeprowadzili dla 76-ciu uczestników zorganizowanego koło  „Trzech Koron" biwaku młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu Gminy Gniewino spotkanie profilaktyczno - edukacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności za popełniane czyny karalne. Podczas pogadanki omówiono także sprawy związane z zaginięciami małoletnich dzieci.

Podczas spotkania policjanci przekazywali szczegółową wiedzę uczestnikom spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracając uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach.

Biwakowicze dowiedzieli się także jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego lub rowerzystą. Funkcjonariusze szczególnie podkreślali sprawę konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu w obrębie dróg.

W spotkaniu uczestniczył także przewodnik psa patrolowo - tropiącego, suczki rasy owczarek belgijski (odmiana malinois) o imieniu Sonia, który dla uczestników spotkania przeprowadził pokaz umiejętności czworonoga oraz omówił zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w kontakcie z agresywnym psem. Pokaz, w którym w rolę pozoranta wcielił się radny Marek Ruc, spotkał się z wielkim zainteresowaniem biwakowiczów, a suczka została przez nich nagrodzona gromkimi oklaskami i pieszczotami.

Na zakończenie wizyty uczestnicy biwaku otrzymali „opaski - niezgubki", które zakupiło Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Tego typu akcje przeprowadzane są pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

(MOD)

Fot. M. Odyniecki i KPP w Wejherowie

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   16 °C
Ciśnienie:   1007 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji