Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[09-08-2017] BIWAK MŁODYCH STRAŻAKÓW

 

Już po raz 15-ty na działce za „Trzema Koronami” w Gniewinie odbył się, zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gniewinie, szkoleniowo-wypoczynkowy biwak Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Gniewino.

 

W tegorocznym biwaku trwającym od 30 lipca do 5 sierpnia udział wzięło 70 dzieci w wieku od 8 do 15 lat, opiekę nad którymi sprawowali: Aurelia Haberka, Sylwia Szymikowska, Weronika Treder, Dariusz Treder, Krystian Treder, Michał Pieniążek, Rafał Czapp i Marek Ruc.

Każdy dzień na biwaku zaczynał się od apelu porannego, podczas którego zasłużeni druhowie wciągali na maszt flagę strażacką, a kończył apelem wieczornym, podczas którego flagę ściągano z masztu.

Podczas biwaku dzieci brały udział w wykładach przygotowujących je do egzaminu w tematyce:

- pierwszej pomocy przedmedycznej - prowadzący Rafał Kamiński,

- budowy sprzętu pożarniczego - prowadzący Zygmunt Treder,

- taktyki pożarniczej - prowadzący Krzysztof Treder,

- musztry pożarniczej - prowadzący Łukasz Ladach

- etyki i kultury pożarniczej - prowadząca Magdalena Selonka.

Do komisji egzaminacyjnej zostali zaproszeni goście, którzy byli przewodniczącymi poszczególnych części egzaminu: ratownik medyczny Andżelika Keller (przewodnicząca komisji pierwszej pomocy przedmedycznej), Komendant Komisariatu Policji w Gniewinie asp. sztab. Piotr Szymański  (przewodniczący komisji etyki i kultury pożarniczej), funkcjonariusz Straży Granicznej chor. Andrzej Płocke (przewodniczący komisji musztry pożarniczej), dowódca JRG Nr 1 w Wejherowie mł. bryg. Tomasz Kołakowski (przewodniczący komisji taktyki pożarniczej) i ratownik medyczny Krzysztof Keller (przewodniczący komisji budowy sprzętu pożarniczego).

Za zdany egzamin uczestnicy otrzymali dyplom uczestnika biwaku szkoleniowo-wypoczynkowego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz odznaki MDP w trzech stopniach: brąz, srebro lub złoto.

Ponadto zorganizowano konkurs dla uczestników biwaku na najestetyczniejszy namiot oraz najbardziej zdyscyplinowany zastęp. W konkursie zwyciężyły:

- w kategorii „najestetyczniejszy namiot" - zastęp Nr 1 po opieką dh. Aurelii Haberki

 - w kategorii najbardziej zdyscyplinowany zastęp - zastęp Nr 8 po opieką dh. Marka Ruca.

Oba zastępy otrzymały nagrody.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach i wykładach dzieci były na wycieczce w Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych w Bychowie, a w czwartek biwak gościł policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie (piszemy o tym w osobnym materiale).

W trakcie trwania biwaku strażacy z jednostki OSP w Opalinie przeprowadzili dla uczestników pokaz działania sprzętu, o którym mówiono na zajęciach, a także zaprezentowali w akcji 30-metrową drabinę pożarniczą.

Biwak został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Gdańsku, które w pełni go zaakceptowało.

Opiekę nad biwakiem sprawowała Lucyna Pałubicka, wicedyrektor szkoły w Gniewinie, która oficjalnie otworzyła biwak, była obecna podczas egzaminu dzieci oraz na apelu kończącym biwak.

(MOD)

Fot. OSP Gniewino

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   16 °C
Ciśnienie:   1007 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji