Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[11-08-2017] KONKURS „AKTYWNE SOŁECTWO” PODSUMOWANY

 

We wtorek 8 sierpnia w Domu Sołeckim w Rybnie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego konkursu „Aktywne sołectwo” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Bursztynowy pasaż”.

 

Idea organizowanego po raz kolejny przez Stowarzyszenie „Bursztynowy pasaż" skierowanego do mieszkańców poszczególnych sołectw konkursu „Aktywne sołectwo" ma na celu aktywizację oraz zachęcenie do wspólnych działań społeczności lokalnych, zaś jego przedmiotem jest zaplanowanie, organizacja i rozliczenie w terminie od 1 sierpnia do 30 września br.  wydarzeń integracyjno - aktywizacyjnych na terenie gmin Gniewino i Wejherowo. Wydarzenia te, w  których może wziąć udział dowolna ilość osób, mogą przybrać różną formę: np. imprezy plenerowej zorganizowanej na boisku lub w parku sołeckim, zabawy integracyjnej w jednym z obiektów użyteczności publicznej dostępnej dla mieszkańców sołectwa, zabawy tanecznej, warsztatów, ogniska, gry terenowej itp.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 12 ofert: 9 z terenu Gminy Wejherowo i 3 z terenu Gminy Gniewino, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Michał Słowik - prezes, Marcin Toczek - wiceprezes, Rafał Kamiński - członek Rady ds. PROW i Emilia Kamińska - specjalista ds. naboru i wniosków Stowarzyszenia „Bursztynowy Pasaż". Spośród 12 nadesłanych przez sołectwa zgłoszeń Komisja na posiedzeniu w dniu 27 lipca br. postanowiła nagrodzić 9, które uzyskały największą ilość punktów. I tak kolejne miejsca zajęły sołectwa:

I m. - Kąpino 20 p.  za projekt „Tańcz zumbę i poznawaj owych mieszkańców na świeżym powietrzu"

II m. - Orle 20 p. „Biegi na orientację po Orlu i Lasach Piaśnickich"

III m. - Gniewowo 19,5 p. „Festyn rodzinny w Gniewowie"

IV m. - Mierzyno 19 p. zabawa integracyjna „Dzień Stolemów w Mierzynie"

V m. - Chynowie 18,25 p. zabawa integracyjna dla mieszkańców „Pożegnanie lata"

VI m. - Bolszewo 18 p. „Dzień ziemniaka"

VII m. - Warszkowo 17,5 p. „Festyn rodzinny - integracja mieszkańców, zintegrowanie nowych mieszkańców z otoczeniem oraz spotkanie rodzin sąsiedzkich i rodzin wielopokoleniowych"

VIII m. - Bychowo 17,5 p. „Festyn sołecki"

IX m. - Ustarbowo 17,25 p. „Pożegnanie lata w Ustarbowie 2017".

Każde z nagrodzonych sołectw otrzymało bony o wartości 1.364 zł brutto, do wykorzystania na pokrycie kosztów realizacji swoich projektów.  Wręczenia nagród podczas uroczystej gali we wtorek 8 sierpnia w Domu Sołeckim w Rybnie dokonał wiceprezes Stowarzyszenia Marcin Toczek, a uroczystość prowadziła Justyna Wiszniewska, specjalista ds. współpracy i promocji.

Dodajmy, że projekt „Aktywne sołectwo" został wybrany do realizacji podczas konkursu dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i uzyskał współfinansowanie w wysokości 13.500 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Więcej o samym konkursie jak i o Stowarzyszeniu „Bursztynowy pasaż" znajdziemy na internetowej stronie pod adresem: www.bursztynowypasaz.pl.

(MOD)

Fot. Andrzej Miedziak

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   16 °C
Ciśnienie:   1007 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji