Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[01-09-2017] ROLNICZA BIESIADA

 

Już po raz jedenasty, tym razem w „Trzech Koronach” w Gniewinie, odbyła się „Biesiada Rolnicza” będąca podsumowaniem całorocznego trudu rolników z gminy Gniewino w 2017 roku.

 

Kilka godzin po rozpoczęciu w nadolskim skansenie festynu „Dzień chleba i miodu", w „Trzech Koronach" w Gniewinie, w niedzielę 27 sierpnia o godz. 16,00 spotkali się rolnicy z gminy Gniewino i zaproszeni goście, by w ramach „Biesiady rolniczej " podsumować swoją tegoroczną pracę.

Po otwarciu imprezy podziękowania i życzenia złożył gniewińskim rolnikom wójt Zbigniew Walczak, po czym rozniesiono między gośćmi kosze ze specjalnie na tę okazję upieczonymi  chlebkami.

Następnie uruchomiono stół biesiadny i zaproszono gości do konsumpcji przygotowanych potraw, w tym do dzielenia się specjalnie na tę okazję przygotowanym tortem. Na gości czekała też „niespodzianka z lasu" w postaci „odyńca", zaś biesiadowanie umilała im kaszubska kapela, a do tańców i wspólnej, trwającej do późnych godzin nocnych zabawy, zaprosił wszystkich zespół REMABAND.

Po obiedzie około godz. 19-tej nastąpiła długo oczekiwana przez uczestników Biesiady chwila - losowanie nagród. W tym roku, podobnie jak w poprzednim,  rozlosowano 14 nagród o łącznej wartości 26 tys. zł. Wśród nich było 12 nagród ufundowanych przez Gminę Gniewino o łącznej wartości 20 tys. zł oraz dwie nagrody, po 3 tys. zł każda, których sponsorami było PGE EJ1 oraz PGE „Energia odnawialna", za co należą się obu firmom gorące podziękowania.

(MOD)

Fot. M. Odyniecki, A. Miedziak

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   19 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji