Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[08-09-2017] 1 WRZEŚNIA NA WESTERPLATTE

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kostkowie nocnym wyjazdem na Westerplatte w wyjątkowy sposób uczcili 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

 

Nocnym wyjazdem na obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte uczniowie Szkoły Podstawowej w Kostkowie uczcili 78 rocznicę tej jakże istotnej dla historii Polski daty.  Oto relacja Emilii Kropidłowskiej, uczennicy klasy VII B Szkoły Podstawowej w Kostowie:

„1 września 2017 r. o godzinie 2.30, czyli w środku nocy, wyruszyliśmy z Kostkowa na Westerplatte, by wziąć udział w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W skład naszej delegacji weszli uczniowie klas 6B, 7A i 7B z opiekunkami: p. Joanną Kowalewską, p. Karoliną Pyczka, p. Mają Stanisz i p. Ewą Piotrowską oraz 12 Drużyną Harcerską im. AK Baszta z druhną Beatą Bujak.

Na miejsce dotarliśmy tuż przed rozpoczęciem uroczystości, czyli przed 4.45. Oprawa tego wydarzenia zrobiła na nas duże wrażenie, szczególnie oświetlenie nieba snopami światła.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości mogliśmy posilić się grochówką oraz rozgrzać się herbatą (choć ta noc była dosyć ciepła). Następnie wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji pana z grupy rekonstrukcyjnej na temat walk na Westerplatte i obrońców tej placówki oraz obejrzeliśmy ekspozycję w Wartowni Nr 1. Do Kostkowa wróciliśmy o godzinie 8.30.

Myślę, że warto było poświęcić tę nieprzespaną noc, by oddać hołd nie tylko Obrońcom Westerplatte, ale wszystkim, którzy walczyli wtedy za Ojczyznę. Właśnie po to tam pojechaliśmy."

Emilia Kropidłowska

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   19 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji