Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[11-09-2017] SUKCES DAMIANA MRZYGŁOCKIEGO

 

Duże powody do dumy może mieć mieszkaniec gminy Gniewino Damian Mrzygłocki. Po wypadku podczas jazdy na motocyklu, po którym zmuszony jest poruszać się na wózku, nie załamał się i rzucił wezwanie swej niepełnosprawności. Dziś, dzięki swej postawie, odnosi sukcesy na sportowej arenie. Ostatnio w mistrzostwach świata World Para Athletics London 2017 w konkurencji pchnięcia kulą w pozycji siedzącej zajął wysokie dziewiąte miejsce!

 

- Mam 27 lat, z wykształcenia jestem elektronikiem - powiedział nam Damian Mrzygłocki. - Moje zainteresowanie to sport. Od zawsze byłem pasjonatem spotu i czynnie go uprawiałem, a sportem paraolimpijskim zajmuję się od 3 lat, to jest po moim wypadku, od 2016 roku odnoszę pierwsze sukcesy na arenie krajowej, a w tym roku dostałem się do kadry Polski i zacząłem startować z sukcesami również na arenie międzynarodowej reprezentując nasz kraj.

Wprawdzie sport Damianowi Mrzygłockiemu towarzyszy od wielu lat, to pchnięcie kulą w pozycji siedzącej zaczął trenować w 2014 roku, a od 2016 roku mieszkaniec Bychowa reprezentuje barwy STARTU Gorzów. W tym też roku osiągnął pierwszy sukces jakim było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych.

W realizacji jego celów pomaga mu trener Zbigniew Lewkowicz, z którym Mrzygłocki współpracuje od 2016 roku.

- Trenuje mnie pod kątem techniki i dynamiki podczas obozów kadry narodowej. Natomiast poza obozami trenuję w domu, gdzie zaadoptowałem garaż na siłownię. Tam w przygotowaniu do zawodów pomaga mi moja żona. To ona nakłada i ściąga ciężary na siłowni oraz przynosi mi kule na treningi. Jest dla mnie wielkim wsparciem - mówi sportowiec.

Jego największe sukcesy w ciągu dwóch lat to :

- 9 miejsce na Mistrzostwach Świata - Londyn 2017

- Srebrny medal na World Grand Prix Tunis 2017  w Tunezji

- Brązowy medal na Otwartych Mistrzostwach Polski - Słupsk 2016

- Brązowy medal na Mistrzostwach Polski - Białystok 2017

- 2 miejsce na mitingu międzynarodowym w Bydgoszczy 2017

- 1 miejsce na mitingu międzynarodowym w Słubicach 2017

- Największym moim marzeniem, a jednocześnie celem, jest zdobycie medalu na paraolimpiadzie w Tokio 2020 - podkreśla sportowiec, który dodaje, że marzy również o medalach mistrzostw Europy i świata. - W planach mam zamiar osiągać  jak najlepsze wyniki sportowe i mierzyć się z czołówką światową reprezentując nasz kraj. By tego dokonać, muszę  poświęcić się całkowicie sportowi i uprawiać go zawodowo, co wiąże się ze zdobyciem  odpowiedniego wsparcia w postaci sponsorów lub instytucji wspierających sport.

Damian Mrzygłocki kwalifikowany jest w grupie F53, co w sporcie paraolimpijskim oznacza, że zawodnicy są najczęściej po urazie rdzenia kręgowego. Nasz sportowiec wierzy, że jego największe sportowe sukcesy są wciąż przed nim.

- Aktualnie jestem na roztrenowaniu, zamykam sezon 2017 - mówi kulomiot. - Muszę zaleczyć wszystkie kontuzje, zregenerować się, nabrać sił i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zacznę przygotowania do kluczowej imprezy czyli Mistrzostw Europy Berlin 2018, na których do zdobycia jest częściowy  awans na imprezę w Tokio.

My wierzymy, że naszemu sportowcowi uda się to i mocno trzymamy kciuki nie tylko za jego sukcesy w Berlinie ale także na Paraolimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

(MOD)

Fot. z archiwum D. Mrzygłockiego

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   19 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji