Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[26-09-2017] SUKCESY DRUŻYN OSP Z GMINY GNIEWINO!

 

Ogromnym sukcesem dla męskich i żeńskich drużyn OSP z terenu Gminy Gniewino zakończyły się tegoroczne powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, które w sobotę 23 września odbyły się w Rumi. Wszystkie drużyny znalazły się na podium a miejsca na najwyższym stopniu wśród mężczyzn zajęło OSP Nadole a wśród kobiet OSP Opalino.

 

Rozgrywane w dwuletnim systemie zawody obfitowały w sportowe emocje. Była zacięta  rywalizacja, ale też integracja oraz szlifowanie umiejętności. Strażacy-ochotnicy z całego powiatu spotkali się stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi na zawodach sportowo pożarniczych. Z terenu Gminy Gniewino w zawodach wzięło udział pięć drużyn:  OSP Nadole i OSP Kostkowo w kategorii mężczyzn oraz OSP Opalino, OSP Kostkowo i OSP Rybno w kategorii kobiet. Druhny i druhowie mieli okazję sprawdzić się w kilku kategoriach, m.in. w pokazie musztry (nie wliczanego jednak do klasyfikacji generalnej), sztafecie pożarniczej 7×50 metrów, ćwiczeniach bojowych oraz rozegranej po raz pierwszy konkurencji przeciągania liny.

Wśród mężczyzn zdecydowanie najlepsza okazała się jednostka OSP Nadole, która już w pokazie musztry nie popełniła żadnego błędu, a w obu najważniejszych konkurencjach - sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych - była najlepsza w stawce 15 drużyn. Ostateczna kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:

1 m. - OSP Nadole

2 m. - OSP Kielno

3 m. - OSP Kostkowo

Był to już trzeci kolejny w zawodach na szczeblu powiatu triumf druhów z Nadola, którzy w przyszłym roku już drugi raz z rzędu reprezentować będą nasz powiat w zawodach wojewódzkich, rozgrywanych co cztery lata.

Drużyna OSP Nadole wystąpiła w składzie: Bartłomiej Kafka, Maciej Kamiński, Rafał Kamiński, Jakub Ladach, Łukasz Ladach, Michał Pieniążek, Kacper Szykut, Przemysław Wroński i Michał Ziera.

W składzie OSP Kostkowo wystąpili: Jarosław Szulc, Artur Pranga, Paweł Styn, Jakub Labudda, Maciej Świtała, Maciej Labudda, Paweł Zwara, Marcin Pokorski i Marcel Szlonszkiewicz, który startował w sztafecie.

Jeszcze wyraźniejszy triumf odniosły druhny z Gminy Gniewino, które w stawce sześciu drużyn kobiecych zajęły trzy pierwsze miejsca. Najlepsza okazała się żeńska drużyna OSP Opalino, która wyprzedziła OSP Kostkowo i OSP Rybno. A w rozegranym konkursie przeciągania liny najlepsze okazały się druhny z OSP Kostkowo. Panie wystąpiły w składach:

OSP Opalino: Magdalena Selonka, Weronika Malwinowicz, Paulina Juszczak, Teresa Nazarow,

Monika Marczykowska, Lucyna Zapalska, Anna Szymikowska-Romejko, Beata Chojnacka i Zuzanna Reck.

OSP Kostkowo: Izabela Formela, Paulina Bojke, Agata Baranowska, Ilona Wrólewska, Marta Potrykus, Sandra Kwidzyńska, Karolina Styn, Kamila Domarus i Aleksandra Pokorska.

OSP Rybno: Beata Koeppen, Klaudia Pułkownik, Hania Pranga, Agata  Karczewska, Martyna Stępień, Magdalena Badzińska, Julia Myszk i Aleksandra Borska.

Jak podkreślają zarówno organizatorzy jak i uczestnicy, takie zawody są nie tylko doskonałą okazją do poznania się, czy sprawdzenia swoich umiejętności strażackich ale jest to też doskonała zabawa.

Kolejne Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się za dwa lata. Mamy nadzieję, że dla naszych drużyn okażą się one równie owocne jak te minione.

(MOD)

Fot. OSP Nadole

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   16 °C
Ciśnienie:   1007 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji