Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[25-10-2017] KISZENIE W SKANSENIE

 

Po raz szósty w „Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej” w Nadolu odbył się festyn „Kiszenie w skansenie”, który wpasował się w jesienny nastrój.

 

W tym roku o miesiąc później niż dotąd, bo dopiero w niedzielę 22 października ci, którzy pojawili się w skansenie w Nadolu, mogli wziąć udział w godz. 11,00 - 15,00 w „Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej" we wspólnym kiszeniu kapusty, gotowania bigosu, pieczeniu chleba na liściach kapusty oraz w biesiadowaniu, które kończyło tegoroczny sezon turystyczny nad jeziorem Żarnowieckim. Można było również zakupić wyroby artystycznego rękodzieła, smaczne miody i domowe wypieki, a także atrakcyjne wyroby jubilerskie.

- Kiszenie kapusty jest takim symbolem - twierdzi Mirosław Kuklik, dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej, którego nadolski skansen jest oddziałem - i takim refleksyjnym podsumowaniem trwającej jesieni, która służy gromadzeniu zapasów mających w zimie być źródłem witamin. Kiszenie zwykle odbywało się tak, by przygotować zapasy już na Wszystkich Świętych.

Na festynie można było spotkać gości nie tylko z powiatu wejherowskiego i puckiego, którzy przyjechali, żeby przypomnieć sobie jak to drzewiej na wsi wyglądało.

(MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   6 °C
Ciśnienie:   1025 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji