Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[31-10-2017] WALNE ZEBRANIE KOŁA NR 4 PZERiI

 

Podsumowanie pięcioletniej kadencji, wręczenie podziękowań za bogatą działalność i wsparcie udzielane członkom Koła, wybór Zarządu na kolejną kadencję oraz wytyczenie głównych celów przyszłego działania, były tematem Walnego Zebrania Członków Koła nr 4 PZERiI w Gniewinie.

 

W sobotę 21 października w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gniewinie. Po przywitaniu przybyłych licznie na zebranie członków Koła oraz gości, a wśród nich wójta Gminy Gniewino Zbigniewa Walczaka, przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZERiI w Gdańsku Mariana Białkowskiego, członka Zarządu Ludwika Knybę, przewodniczącego Zarządu Rejonowego w Wejherowie Wacława Potrykusa i sekretarz Jadwigę Brandt oraz kierownik GOPS w Gniewinie Renatę Łuszczak, przewodnicząca Koła Teresa Kaczmaarek poprosiła o powstanie i uczczenie minutą ciszy pamięć tych członków, którzy odeszli podczas minionej kadencji.

Następnie prowadzenie obrad przejął Tadeusz Semmerling, który poprosił o złożenie sprawozdań z działalności koła oraz sprawozdania finansowego, które zebrani zaakceptowali jednogłośnie.

Po sprawozdaniach przyszła kolej na podziękowania za wspieranie działalności  koła oraz wręczenie honorowych odznaczeń wójtowi Zbigniewowi Walczakowi i kierownik Renacie Łuszczak. Przyznane przez Zarząd Główny PZERiI Złote Honorowe Odznaki Związku wręczył obojgu odznaczonym Marian Białkowski.

Z kolei Wacław Potrykus serdecznie podziękował członkom Koła, a w szczególności Teresie Kaczmarek, za dotychczasową działalność wręczając przewodniczącej podziękowanie za jej zaangażowanie i dyplom z wyrazami uznania dla członków Koła za „znaczący wkład pracy społecznej na rzecz Emerytów i Rencistów, osób niepełnosprawnych w gminie Gniewino". Podkreślił przy tym, że liczące 516 członków Koło nr 4 w Gniewinie należy do najprężniej działających nie tylko w powiecie wejherowskim. Spora w tym zasługa nie tylko zarządu, ale też wszystkich członków Koła i wspomagających je władz gminy.

Szczególnym akcentem zebrania było specjalne podziękowanie wygłoszone przez Małgorzatę Wojciechowską:

PODZIĘKOWANIA

Ach, jakie to szczęście tę młodzież przeterminowaną spotkało,

że w poprzednich latach na przewodniczącą Koła naszą Tereskę wybrało!

Cóż to za kobieta! Jest energiczna, filigranowa i taka śliczna!

Przebojowości też jej nie brakuje,

swoim dobrym sercem i uśmiechem ujmuje.

Oj, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych!

Poruszy niebo i ziemię, martwych i żywych,

a gdy jej marzenie zbyt wiele kosztuje,

w imieniu emerytów wójta Walczaka maltretuje.

Z sercem na dłoni, z uśmiechem na twarzy

rozbraja wójta i ma to, o czym dla nas marzy!

Dziękujemy Ci, Teresko, za ostatnie cztery lata!

Dzięki Tobie nasz świat był piękniejszy, pełen przeżyć i wrażeń

w każdym roku - od zimy do lata!

Po podziękowaniach przyszła kolej na wybór Zarządu Koła na kolejną kadencję. Zgłoszono siedem kandydatur, które zabrani jednomyślnie zaakceptowali. Ostatecznie skład nowego Zarządu Koła nr 4 PZERiI w Gniewinie ukształtował się następująco: Teresa Kaczmarek - przewodnicząca, Stefania Prena - zastępca przewodniczącej, Danuta Fularczyk - sekretarz, Bogumiła Kornacka - skarbnik oraz Irena Świętkowiak, Danuta Zaręba i Stefania Dudzik - członkowie.

Dodajmy, że wybrana po raz kolejny na przewodniczącą Teresa Kaczmarek od 15 lat czynnie działa w Zarządzie Koła a od 10 lat pełni funkcję przewodniczącej. Teraz przed nią kolejna pięcioletnia kadencja, życzymy, aby równie udana jak poprzednie!

Po zakończeniu oficjalnej części obrad zaproszono uczestników na poczęstunek i wspólną, trwająca do wieczora zabawę taneczną.                                                                                          (MOD

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   6 °C
Ciśnienie:   1025 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji