Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[02-11-2017] DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

14 października przypada święto nauczycieli i pracowników oświaty, czyli DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. O tym jak obchodzono to święto w Samorządowej Szkole Podstawowej w Kostkowie – w relacji Aleksandry Chojnackiej.

 

W piątek 13 października świętowaliśmy w naszej szkole przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Od kiedy i dlaczego obchodzimy ten dzień? W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14.10.1973 r. z inicjatywy króla Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy „Karta praw i obowiązków nauczyciela" z 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później została zmieniona nazwa na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty.

W tym szczególnym dniu doceniamy pracę, trud, wysiłek pedagogów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników naszej szkoły. Głównym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była uroczysta akademia, zorganizowana w przeddzień święta w sali gimnastycznej. Tego dnia gościliśmy na uroczystości sekretarza gminy Mikołaja Orła, ks. proboszcza Roberta Mejera, przewodniczących Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło wystąpienie dyrektor Karoliny Pyczki, która złożyła życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się nauczycielom. Zaszczytną Nagrodę Wójta Gminy Gniewino otrzymała Dorota Muża-Szlas - nauczycielka muzyki oraz zajęć artystycznych.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2bG pod opieką nauczycieli: Aleksandry Chojnackiej oraz Grzegorza Pukszty. Młodzi artyści w humorystyczny sposób przedstawili „Atlas uczniów". Aktorzy wcielili się w poszczególne typki szkolne, których można spotkać w każdej klasie. I tak uczniowska brać poznała między innymi: męczennika lekcyjnego, bujaka pospolitego, pracusia szlachetnego czy też granatnika szybkostrzelnego. Przedstawienie bardzo przypadło do gustu publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Uroczystą akademię zakończyła wspólna piosenka „Serdeczne życzenia" dedykowana wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Aby cała uroczystość miała odpowiednią oprawę, pracowało wiele osób. Dekoracje stworzyły panie: Monika Lademan i Alicja Gruba. Nad nagłośnieniem czuwał Grzegorz Pukszta. Tradycyjnie dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć, które można obejrzeć na stronie internetowej szkoły, zajęła się Marlena Gacek. Sale gimnastyczną do akademii przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Po akademii goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w szkolnej bibliotece.

Aleksandra Chojnacka

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   6 °C
Ciśnienie:   1025 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji