Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[05-12-2017] GIMNAZJALIŚCI Z KOSTKOWA W NIEMCZECH

 

Uczniowie klas II i III Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie przez 5 dni w ramach projektu „School companies” wzięli udział w międzynarodowej wymianie, w ramach której wyjechali do Stralsund w Niemczech.

 

W dniach 13 - 17 listopada grupa uczniów klas II i III z Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie wraz z rówieśnikami z Austrii, Polski i Rumunii przyjechała do niemieckiego miasta Stralsund, gdzie wzięła udział w szerokim wachlarzu zajęć dotyczących przedsiębiorczości. M.in. mogli poznać tajniki rozwoju marek, własnoręcznie stworzyć książkę kucharska, do której ilustracje wykonywali techniką linorytu, a także zwiedzili manufakturę mebli z włókna szklanego oraz manufakturę bursztynu, poznając przy tym lokalnych przedsiębiorców.

Oprócz zgłębiania tajników przedsiębiorczości gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić siedzibę parlamentu Meklemburgii - Pomorza Przedniego, która wywarła na nich ogromne wrażenie. Tym samym poznali też lepiej system polityczny Niemiec.

Podczas dalszego pobytu gimnazjaliści poznali figurujące w księdze UNESCO zabytki starego miasta Stralsundu i wzięli udział w pasjonującej grze miejskiej a potem zwiedzili Park Narodowy „Jasmund" (na wyspie Rugia, także figurujący w księdze UNESCO), którego wspaniałe krajobrazy inspirowały artystów doby romantyzmu do tworzenia wielu wspaniałych dzieł.

Dzięki udziałowi w projekcie „School companies" (Erasmus+), w ramach którego odbyła się ta wizyta, młodzież z kostkowskiego gimnazjum nie tylko przywiozła mnóstwo niezapomnianych wspomnień, ale przede wszystkim nabrała odwagi, by umieć w praktyce wykorzystywać wyniesione ze szkoły umiejętności językowe.

(MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   11 °C
Ciśnienie:   998 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji