Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[22-12-2017] OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRADYCYJNY SAD

 

Od połowy listopada 2017 roku uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjny Sad, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

 

- Uczniowie pracują w 10 osobowym zespole pod nazwą Cień jabłoni Jego szefową jest uczennica klasy VI b Martyna Münch. Przed zespołem stoi bardzo wiele zadań  - informuje Maria Dominik, nauczycielka, opiekun zespołu. - Z podziwem można przyglądać się jak nasi uczniowie angażują się do ich realizacji i jak ich zapał udziela się kolegom i koleżankom oraz ich rodzicom i nauczycielom. Cały zespół pracuje wg ustalonego harmonogramu, który warunkowany jest regulaminem konkursu i terminami. Cieszy fakt, że rodzice nie tylko kibicują swoim dzieciom ale je wspierają i im pomagają. O tym, że cała nasza społeczność szkolna jest zaangażowana w realizację konkursu niech świadczy fakt, iż nauczyciele poszczególnych przedmiotów (poloniści, informatycy, plastycy, przyrodnicy i in.) w miarę potrzeb wspierają uczniów w ich poczynaniach oraz promują cele konkursu w całej społeczności. Pracy mamy jeszcze bardzo dużo, dlatego ciągle prosimy o pomoc i wsparcie, abyśmy wszyscy mogli odpocząć za lat (.....) w Cieniu Naszych Jabłoni.

Celem konkursu jest:

- edukacja na temat walorów i zalet uprawy jabłoni starych odmian metodami naturalnymi;

- zachowanie materiału genetycznego starych odmian takich jak: papierówka, kosztela, królowa renet, antonówka, rarytas śląski, grafsztynek i innych;

- założenie mini-sadu (min. 5 drzewek na ogólnodostępnym społecznie terenie);

- promowanie zdrowej żywności;

- współtworzenie mapy pomologicznej starych odmian jabłoni i grusz.

Patronami konkursu są: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT)Państwowa Akademia Nauk Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

Konkurs wpisuje się w zadania określone w rozporządzeniu MEN, pod nazwą „Szkoła z witaminą"oraz jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez FBOŚ.

Opr. (MOD)

Fot. SSP w Kostkowie

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   0 °C
Ciśnienie:   1022 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji