Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[09-01-2018] NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY

 

Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym przez Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotekę w Gniewinie w Nowym Roku 2018 był Noworoczny Koncert Charytatywny.

 

W piątkowy wieczór 5 stycznia br. w sali kinowo-widowiskowej CKSTiB w Gniewinie odbył się Noworoczny Koncert Charytatywny współorganizowany przez Fundację Podaruj mi życie", której przedstawicielka - Krystyna Rocińska-Paczkowska - była gościem imprezy. Po przywitaniu gości przez Waldemara Szczypiora, dyrektora CKSTiB i Mikołaja Orla, sekretarza Gminy Gniewino, przybyłych gości, w pierwszej części koncertu wystąpili uczniowie ze Studia Artystycznego dla Młodych Talentów podopieczni Iwony Filant - Melańczuk oraz Macieja Lange: duet gitarowy Kornel Konopka i Jakub Zarzeczny oraz młodzi pianiści: Zuzanna Kużdżał, Zofia Kamińska, Dominika Selonka i Mikołaj Rohde.

Drugą część muzycznego wieczoru dopełnił występ znakomitego duetu - Anna i Romuald Spychalscy, gorąco przyjęty przez widzów.

*Anna i Romuald Spychalscy to istniejący na rynku od ponad 5 lat duet muzyczny pochodzący z centralnej Polski. Dzięki pasji i miłości do muzyki artyści stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Koncertują wykonując znane utwory w autorskich aranżacjach. Zrealizowali kilkaset koncertów w Polsce i zagranicą: we Francji, Holandii, Niemczech, Kanadzie i USA. Współpracują z wieloma wybitnymi dyrygentami, czego owocem są wydarzenia muzyczne, z których najważniejsze to udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz w „Przystankach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury", koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato" pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, widowiska muzyczne z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także koncerty pod batutą Jerzego Salwarowskiego, Mirosława Jacka Błaszczyka, Łukasza Borowicza oraz Artura Komorowskiego.

Oprócz repertuaru operetkowego, Anna i Romuald sięgnęli do repertuaru musicalowego rozszerzając go o światowe hity z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Szczególnie upodobali sobie hity Andrea Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50', 60' i 70'. W ostatnim czasie do swojego repertuaru włączyli również przeboje lat 20' i 30'.

Po koncercie, dzięki paniom z KGW Mierzyno, uczestnicy wieczoru zaproszeni zostali na smakowity poczęstunek, na który składały się wigilijne specjały rodem z dawnych kresów wschodnich Rzeczpospolitej.
Ważnym akcentem wieczoru była zorganizowana przez Towarzystwo Oświatowe w Gniewinie zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitacje osób z terenu Gminy Gniewino. Dzięki hojności uczestników koncertu zdołano zebrać ponad 1.800 zł.

Fundacja „Podaruj Mi Życie" opiekuje się dziećmi i młodzieżą, wymagającymi specjalistycznego leczenia onkologicznego poza granicami kraju. Leczenia, które często jest jedyną szansą na powrót do normalnego życia. Aktualnie pod opieką Fundacji jest też mieszkanka gminy Gniewino.

Zbiórka Towarzystwa Oświatowego trwać będzie jeszcze do końca stycznia br. Zachęcamy do dalszego wspierania tej jakże społecznie istotnej akcji!

(MOD)

Fot. Krystyna Kropidłowska

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   0 °C
Ciśnienie:   1022 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji