Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[16-01-2018] GOŚCINNIE Z JASEŁKAMI

 

Uczniowie klas „O” z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie odwiedzili z „Jasełkami” pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w Lubkowie i Strzebielinku.

 

W poniedziałek 8 stycznia 2018 r. dzieci z klas 0a i 0b z SZS w Gniewinie wraz z wychowawczyniami i rodzicami pojechały z „Jasełkami" do DPS w Lubkowie (gm. Krokowa) i Strzebielinku. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. „Zerówkowicze" po raz pierwszy wcielili się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołki, śnieżynki, pastuszkowie, diabełki, królowie i zwierzątka.

Występ dzieci dostarczył wszystkim bardzo dużo radości i wzruszeń. W DPS w Lubkowie dzieci z okazji zbliżającego się ich święta wręczyły babciom i dziadkom własnoręczne wykonane prezenciki. Po „Jasełkach" czekała na dzieci niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

- Dziękujemy pani dyrektor Renacie Mielewczyk z DPS w Lubkowie oraz panu dyrektorowi Marcinowi Ledke z DPS Strzebielinku za zaproszenie, słodki poczęstunek i miłe przyjęcie - mówią dzieci i ich opiekunowie.

Występy dzieci po raz kolejny udowodniły, że w dobrym przeżyciu okresu świąt Bożego Narodzenia wszystkim pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych, z których jednym z ulubionych są „Jasełka", czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Opr. (MOD)

Fot. SZS w Gniewinie

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   3 °C
Ciśnienie:   1012 hPa
Wiatr:   6 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji