Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[16-01-2018] NOWOROCZNE SPOTKANIE

 

Tak jak co roku, tak i w tym, mieszkańcy sołectwa Rybno przybyli do Domu Sołeckiego w Rybnie na zorganizowane przez sołtysa Andrzeja Miedziaka świąteczno – noworoczne spotkanie.

 

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę 7 stycznia 2018 o godz. 15:00 złożeniem przez sołtysa wszystkim przybyłym życzeń noworocznych:

- Życzę wszystkim przede wszystkim szczęścia i zdrowia - powiedział Andrzej Miedziak - i  aby smutki, kłopoty i zmartwienia omijały nas bokiem.

A wtedy wszyscy złapali się za ręce i składając sobie wzajemne życzenia  zaśpiewali  kolędę „Wśród nocnej ciszy", do której na akordeonie przegrywał Grzegorz Pukszta, sołtys z Kostkowa .

Następnie specjalne życzenia  i wiązankę kwiatów sołtys złożył na ręce  Leonii Gwizdała, najstarszej mieszkanki z Rybienka, która przybyła ze swoją córką Celiną na spotkanie. Wszyscy powstali i zasiewali p. Leonii „100-lat",

Po  życzeniach i od śpiewaniu kilku kolejnych kolęd, sołtys Andrzej Miedziak przystąpił do podsumowania roku 2017, pokazując przygotowane prezentacje wszystkich organizacji działających w sołectwie. Uczestnicy spotkania podziękowali gorącymi oklaskami tym wszystkim, którzy pracują  społecznie na rzecz sołectwa.

Po prezentacji były kolejne śpiewane kolędy a wtedy odbyło się losowanie nagród. Losy wygrane były przyklejone pod talerzyk od filiżanki, o czym poinformował przed losowaniem sołtys. Każdy, kto miał numerek, przychodził i odbierał nagrodę.  Spotkanie przeciągnęło się późnych godzin wieczornych.

- Chciałem podziękować paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Rybna za przygotowany poczęstunek, sołtysowi z Kostkowa za przybycie z akordeonem, mieszkańcom za przybycie i za tak miłą atmosferę jaka trwała do samego końca - podsumował spotkanie Andrzej Miedziak. - Jeszcze raz dziękuję i zapraszam za rok.

(MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   3 °C
Ciśnienie:   1012 hPa
Wiatr:   6 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji