Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[16-01-2018] „POMYSŁ NA PIEROGI”

 

W konkursie kulinarnym pt. „POMYSŁ NA PIEROGI” najsmaczniejsze okazały się pierogi z kapustą i grzybami przygotowane przez panie z KGW w Perlinie.

 

W piątkowy wieczór 12 stycznia br. w Perlinie odbył się kulinarny konkurs, którego przedmiotem były pierogi z różnorodnym farszem. W konkursie zorganizowanym z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Perlinie pt. „POMYSŁ NA PIEROGI" udział wzięło 5 Kół z terenu Gminy Gniewino: KGW w Nadolu przygotowało „Pierogi Babuni" z mięsem, KGW w Perlinie pierogi z kapustą i grzybami, KGW w Rybnie pierogi z wędzonym łososiem, KGW w Lisewie pierogi ruskie i KGW w Mierzynie pierogi z kaszą.

Potrawy oceniało jury w składzie: Krystian Sagola - przewodniczący, Waldemar Szczypior, dyrektor CKSTiB w Gniewinie oraz przedstawicielki Kół: Anna Barzowska z Rybna, Stanisława Budnik z Nadola, Katarzyna Rohda z Lisewa, Maria Wróblewska z Mierzyna i Bernadetta Berezowska z Perlina.

Rywalizacja była zacięta o czym świadczyły niewielkie różnice punktowe zdobyte przez poszczególne potrawy. Okazało się jednak, że najwięcej punktów zdobyły tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami przygotowane przez panie z  KGW w Perlinie i one zostały zwyciężczyniami konkursu.

Nagrodę główną dla zwyciężczyń oraz  dyplomy i nagrody dla wszystkich KGW uczestniczących w konkursie wręczył wójt Zbigniew Walczak i Waldemar Szczypior.

(MOD)

Fot. Krystyna Kropidłowska

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   3 °C
Ciśnienie:   1012 hPa
Wiatr:   6 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji