Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[16-02-2018] ATRAKCYJNE FERIE ZIMOWE ZA NAMI

 

Od niedzieli 28 stycznia do wtorku 12 lutego trwały liczne imprezy uatrakcyjniające tegoroczne długie ferie zimowe w Gminie Gniewino.

 

Inauguracja ferii odbyła się w niedzielę 28 stycznia na Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewinie, gdzie od godziny 14:00 najmłodsi mogli wyżywać się do woli we wszelkich zabawach ruchowych: grze w piłkę,  w samochodowych wyścigach RC Cars, zabawie na dmuchańcu-skakańcu, czy też popróbować swych sił na ściance wspinaczkowej. Zajęcia trwały do godzin wieczornych.

Zaś w poniedziałek 29 stycznia rozpoczęły się, trwające przez cały okres ferii, rozgrywki dziecięco -młodzieżowej Ligi Bowlingowej, w których wzięło udział 30 zawodniczek i zawodników w 4 kategoriach wiekowych. W piątek 9 lutego nastąpiło podsumowanie wyników i wręczenie nagród najlepszym zawodniczkom i zawodnikom. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria 12-15 lat

1 m. Weronika Wierzbicka

2 m. Bartek Wyszecki

3 m. Ewelina Sulima

Kategoria 10-11 lat

1 m. Dawid Browarczyk

2 m. Szymon Maziarz

3 m. Michał Napieraj

Kategoria 8-9 lat

1 m. Kinga Orzeł

2 m. Lena Drzeżdżon

3 m. Tomasz Napieraj

Kategoria do lat 7

1 m. Kornelia Malec

2 m. Maja Maziarz

3 m. Kuba Weltrowski                                                                  

Równolegle, w dniach od 29 stycznia do 9 lutego, w domach sołeckich odbywały się prowadzone przez dr Katarzynę Kopiec-Sekietę warsztaty plastyczne dla najmłodszych przedstawicieli poszczególnych sołectw, oraz - w dniach od 30 stycznia do 1 lutego - przedstawienie dla dzieci pt. „Odwiedziny bohaterów bajek".

Od wtorku 30 stycznia, pod hasłem „Filmowych Ferii", ruszył też w sali kinowej CKSTiB cykl filmów dla dzieci i młodzieży. Frekwencja bywała różna, ale największą popularnością cieszyły się filmy dla dzieci, zaś najwięcej dzieci przybyło na film „Gru, Dru i Minionki".

Na półmetku ferii, 4 lutego, ponownie zaproszono wszystkie dzieci do Hali Sportowej. Natomiast w piątek 9 lutego, w „oficjalnie"  ostatnim dniu ferii, symbolicznie zakończono je ciekawym Koncertem Stwora Głodomora, opolskiego tria wokalnego 4Mation. Było to interaktywne przestawienie teatralne z lalkami Konrada Kony Czarkowskiego, twórcy lalek do filmu „Planeta Singli" w roli głównej. Kunsztownie zrobione wielkości człowieka lalki, parę wcieleń misia Fazzy (Muppet Show) i wiele innych postaci z dziecięcych bajek, okraszone głosami tria mającego na swym koncie udział w finale programu „Szansa na sukces", stworzyły niezapomniany spektakl. Kto nie widział niech żałuje.

Już po oficjalnym zakończeniu ferii, w niedzielę 11 lutego, na scenie Centrum Kultury wystąpił kwartet smyczkowy  - Aquartet, z programem zatytułowanym Od Abby do Queen. Muzycy prezentowali własne aranżacje utworów muzyki popularnej. Była to prawdziwa muzyczna podróż w czasie z utworami muzycznymi epoki i omawianymi przez prezentera, najważniejszymi wydarzeniami lat 60, 70 i 80.

We wtorek nastąpił ostatni z zaplanowanych koncertów okresu ferii. Był to zarazem koncert na zakończenie tegorocznego karnawału (ostatki), jak i koncert z okazji Walentynek. Publiczność rozbawiał kabaret „Weźrzesz".

Jednak przerwa w atrakcyjnych imprezach nie będzie za długa, bo już 1 marca zapraszamy do Centrum Kultury na „Śluby panieńskie", a 8 i 9 marca na obchody Światowego Dnia Kobiet. Zapraszamy!

Opr. (MOD)

Fot. CKSTiB w Gniewinie

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   0 °C
Ciśnienie:   1022 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji