Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[26-02-2018] SUKCES UCZNIÓW Z KOSTKOWA

 

Biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie „TRADYCYJNY SAD”, powstały przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Kostkowie szkolny zespół „CIEŃ JABŁONI” w pierwszym etapie konkursu uzyskał 590 punktów na 600, które można było uzyskać na tym etapie! Dało to zespołowi miejsce w pierwszej trójce w skali kraju.

 

W pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Tradycyjny Sad" granty na dalszy udział przyznano 126 szkołom, w tym zespołowi „Cień Jabłoni" z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie, który w tym etapie zdobył 590 pkt. na 600 możliwych, plasując się na 3 miejscu w skali kraju.

- Przed nami etap drugi, czyli realizacja planu - mówią członkowie zespołu. - Czeka nas bardzo dużo pracy. Musimy rozsądnie łączyć nasze działania związane z konkursem z obowiązkami szkolnymi. Dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych uprawą starych odmian jabłoni do współpracy. Każda para rąk, każda głowa, każdy dobry pomysł to kolejny krok do sukcesu.

O konkursie i jego celach pisaliśmy w styczniowym wydaniu „Biuletynu". Więcej można dowiedzieć się ze strony: www.tradycyjnysad.pl, strony internetowej szkoły oraz podczas spotkania z Mariuszem Aniołą, doradcą Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Gdańsku (siedziba w Lubaniu), które odbędzie się 21 marca 2018 roku, o godz. 10.00 w holu głównym szkoły.

Głównym celem spotkania jest ukazanie wartości i korzyści z uprawy własnych drzew owocowych metodami naturalnymi, do czego idealnie nadają się dawniej uprawiane odmiany jabłoni np.: złota reneta, papierówka, antonówka zwykła, kosztela i in. Ponadto prelegent zwróci uwagę na znaczenie zapylaczy, sposobu sadzenia i niezbędnych zabiegów agrotechnicznych w pierwszych latach  uprawy. Spotkanie zaplanowane jest na ok. 40 minut. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Opiekunem szkolnego zespołu jest nauczycielka Maria Dominik, przewodniczącą uczennica kl. VIB Martyna Münch, a patronami konkursu są: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT)Państwowa Akademia Nauk Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

(MOD)

Fot. SSP w Kostkowie

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   0 °C
Ciśnienie:   1022 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji