Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[01-03-2018] NOWE KIERUNKI ROZWOJU

 

O osiągnięciach w minionym roku oraz nowych perspektywach dla Centrum Sportowo – Konferencyjnego Gniewino rozmawiamy z Mariolą Kwaśniewską, prezes CSKG.

 

- Zacznijmy od krótkiego podsumowania minionego roku...

- To był dobry rok dla Centrum Sportowo-Konferencyjnego Gniewino. Spółka wypracowała duży zysk i równocześnie, jak co roku, otworzyła możliwości współpracy ze sportowcami nowych dyscyplin. Najbardziej jednak cieszymy się, że możemy pochwalić się rosnącą oceną naszych usług zarówno w opinii grup sportowych i konferencyjnych, jak i w opinii gości indywidualnych.

- Skoncentrujmy się zatem na sporcie. Ile zespołów sportowych i z jakich krajów odwiedziło w ubiegłym roku Gniewino?

- W dalszym ciągu Skandynawia oraz Europa Środkowa i Wschodnia, czy basen Morza Śródziemnego, to główne tereny koncentrujące nasze grupy docelowe. Szacujemy, iż łącznie z usług CSKG skorzystało w roku 2017 przeszło 50 grup sportowych. Z tego ponad 30 %, to zespoły z zagranicy - z Norwegii, Danii, Niemiec, Cypru, Serbii, Izraela, Ukrainy, Łotwy.

- Rozumiem, że pewnie wymienić wszystkie kluby będzie tu trudno - ale może choć kilka?

- Wśród naszych gości możemy wymienić takie zespoły z zagranicy, jak: Apoel Nicosia, FK Spartaks Jurmala, Tenis Borussia Berlin, Happoel Ranana, Katamon Jerusalem, FC Roskilde, Il Gneist, Oppsal IF, Smoras IL. Mieliśmy również honor gościć Narodową Reprezentację Serbii U-21, przygotowującej się w Gniewinie do turnieju Mistrzostw Europy U-21 Euro 2017. Jeśli chodzi natomiast o zespoły polskie, odwiedziły nas m.in. Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Wisła Płock, Arka Gdynia, Sandecja Nowy Sącz, Sztorm Mosty i wiele innych. Szczegółowe informacje o naszych gościach można znaleźć też na stronie hotelu w zakładce sport:  www.hotelmistralsport.pl/sport/goscili-u-nas. Zapraszam do jej przeglądania.

- Standardowo, ilekroć mówimy o naszym Centrum, myślimy przede wszystkim o piłce nożnej, bo przecież na jej idei powstało CSKG. Czy jest to dalej dominująca dyscyplina sportu?

- To prawda, że piłka nożna w dalszym ciągu dominuje i to świadczy o wysokim zaufaniu, jakim stale darzą nas kluby piłkarskie. Muszę też podkreślić, że ponad 25 % grup, to zespoły uprawiający inne dyscypliny sportowe - triathloniści, lekkoatleci, siatkarze, szczypiorniści, kolarze, pływacy, a także uprawiający fitness. Gościliśmy również kilka grup narciarzy z Polskiego Związku Narciarskiego.

- Z jakich kategorii wiekowych sportowcy odwiedzają CSKG?

- Większość stanowią zespoły seniorskie, grupy profesjonalne. Przybywa również jednak do nas sporo akademii młodzieżowych i zespołów juniorskich.

- A jeśli chodzi o grupy konferencyjne? Czy w dalszym ciągu odwiedzają one chętnie Hotel Mistrzów w Gniewinie?

- Zdecydowanie tak. W roku 2017 jako miejsce swojego eventu firmowego wybrało nas prawie 100 grup biznesowych. Były to nie tylko konferencje, ale również bankiety, uroczyste gale firmowe, szkolenia, a także spotkania integracyjne.

- Skąd przybywają do CSKG goście biznesowi?

- W przeważającej liczbie gościliśmy grupy z Pomorza, natomiast prawie 30 % wszystkich eventów zorganizowaliśmy dla gości z innych województw. To świadczy o tym, iż nasza marka jako hotelu dla biznesu umocniła się już w regionie i stopniowo zyskuje na rozpoznawalności również w innych częściach kraju.

- Właśnie rozpoczął się Nowy Rok 2018, domyślam się zatem, że nowe plany i projekty na ten rok są już przygotowane do realizacji. Jakie jest najbliższe nadchodzące wyzwanie?

- Z pewnością wyzwań jest wiele. Bez nich niemożliwy byłby rozwój, a przecież to on jest naszym celem. Wśród najbliższych z nich mogę z pewnością powiedzieć o organizowanej przez nas w dniach 5-6 marca trzeciej już edycji Konkursu Kulinarnego „Sportowa Wiosna". Tak jak rok i dwa lata temu, będzie to konkurs dwudniowy - dla uczniów szkół gastronomicznych i kucharzy profesjonalnych. Na jego zakończenie odbędzie się druga już Gala Biznesu 2018. Mogę też uchylić rąbka tajemnicy: zarówno na konkursie, jak i na gali odwiedzą nas znane osobowości świata kulinariów. Tu mogę wymienić Klub Szefów Kuchni i jego szefa Jarosława Walczyka, czy znanego dziennikarza i kucharza Tomasza Jakubiaka. Cieszymy się również, bo swoją obecność potwierdził już znany szef kuchni Kurt Scheller. Po więcej informacji zapraszam na naszą stronę internetową:

http://hotelmistralsport.pl/konkurs-kulinarny

- Kończąc zatem, gratulujemy sukcesów w minionym roku i trzymamy kciuki za realizację wyzwań w roku 2018!

Rozmawiała: Justyna Kuźma-Wasilczyk

Fot.: J. Kuźma-Wasilczyk

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   0 °C
Ciśnienie:   1022 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji