Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[22-03-2018] NAJPIĘKNIEJSZA PALMA Z MIERZYNA

 

Spośród 8 zgłoszonych do odbywającego się podczas „Kiermaszu Wielkanocnego” konkursu palm jury za najpiękniejszą uznało palmę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mierzyna. Nagrodę publiczności otrzymała palma zaprezentowana przez Grupę Odnowy Wsi z Tadzina.

 

20 marca br. w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie odbył się „KIERMASZ WIELKANOCNY", w którego programie był konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, koncert „Piaf po polsku", wystawa prac malarskich uczniów prowadzonego przez Jacka Gorzawskiego Studia Artystycznego dla Młodych Talentów, wystawa zabytkowych akordeonów przygotowana przez znakomitego akordeonistę Pawła Nowaka, a także kiermasz wielkanocnych smakołyków przygotowanych przez szkołę w Gniewinie oraz KGW w Perlinie i Tadzinie.

Po przywitaniu przez Waldemara Szczypiora, dyrektora CKSTiB licznie przybyłych na Kiermasz gości, jury konkursu w składzie: Waldemar Szczypior, Dorota Lulka i Maciej Sadowski, przystąpiło do oceny 8 prezentowanych  na scenie palm, których wykonawcami byli: KGW Rybno, Sołectwo i GOW Lisewo, KGW Perlino, Sołectwo Chynowie, GOW Bychowo, KGW Mierzyno, GOW Tadzino i Sołectwo Kostkowo. Swoje głosy oddawali też przedstawiciele grup biorących udział w konkursie (z wyłączeniem możliwości oddania głosu na swoją palmę).

Osobne głosowanie odbyło się na „Nagrodę publiczności", w którym udział mogli wziąć wszyscy goście „Kiermaszu" wrzucając swoje glosy do specjalnej urny w holu Centrum.

W trakcie oceny jurorów oraz głosowania publiczności można było w holu CKSTiB zwiedzić wystawę zabytkowych akordeonów, którą przygotował i omówił prezentowane eksponaty Paweł Nowak, a także wystawę ciekawych prac malarskich „Studium Artystycznego", które zaprezentowali uczniowie Jacka Gorzawskiego: Karolina Miszkowska, Marcelina Rutkowska, Marta Mallek i Szymon Czapp.

Przed ogłoszeniem wyników Konkursu odbył się koncert „PIAF PO POLSKU" w wykonaniu trójmiejskiej wokalistki Doroty Lulki, znanej m.in. z tytułowej roli w kultowym gdyńskim spektaklu pt. „PIAF", której towarzyszył Paweł Nowak na akordeonie i Maciej Sadowski na kontrabasie. Podczas koncertu można było usłyszeć niezapomniane przeboje Edith Piaf w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego, m.in. „Milord" czy „Padam", a także ciekawostki z zawiłego życia nazywanej „Małym Wróbelkiem" francuskiej gwiazdy.

Po koncercie przyszedł czas na ogłoszenie wyników Konkursu. Okazało się, że I miejsce i nagrodę w wysokości 500,- zł zdobyła palma wykonana przez KGW Mierzyno, II miejsce i nagrodę 400,- zł palma sołectwa Kostkowo, a III miejsce i 300,- zł palma GOW z Tadzina, która zdobyła też „Nagrodę publiczności" w wysokości 200,- zł.

Niezależnie od tego, Centrum Kultury ufundowało nagrodę dla uczestników głosowania, którą wylosowała Halina Patok, gniewińska malarka - gratulujemy!

(MOD)

Fot. M. Odyniecki i K. Kropidłowska

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji