Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[28-03-2018] ,,ŹRÓDEŁKO W SZKOLE”

 

22 marca 2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie obchodzono „Światowy Dzień Wody” wraz z promocją „Źródełka w Szkole”.

 

 

Celem obchodów tego dnia było uświadomienie, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Uczennice z klasy 5b przedstawiły anatomię człowieka, zalety źródełka oraz obieg wody w przyrodzie. Nauczycielki: Barbara Bach przygotowała analizę wody, którą pijemy, natomiast Grażyna Budnik zaprezentowała doświadczenia związane z wodą jako rozpuszczalnikiem.

Na promocję źródełka w szkole zostali zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, nauczyciele, Dariusz Rohde, z-ca dyrektora Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, a także rodzice uczniów z kl. 5b, którzy wraz z nauczycielkami Aleksandrą Kalkowską i Beatą Nastały zaangażowali się w projekt.

Podsumowując:

- Uczniowie spędzający siedem godzin dziennie w szkole powinni w tym czasie wypić trzy szklanki płynu. Gdy dziecko za mało pije, następuje odwodnienie organizmu, w efekcie czego dziecko jest osłabione, zmęczone oraz ma obniżoną koncentrację i sprawność fizyczną.

Mówiąc o korzyściach picia wody przez dzieci, należy zwrócić uwagę na napoje słodzone, jako jedną z przyczyn nadwagi i otyłości oraz próchnicy u dzieci. Jedna półlitrowa butelka napoju zawiera przeciętnie 50 g cukru, co oznacza, że wypijanie codziennie jednej takiej butelki napoju, to rocznie 18,2 kg „wypitego" cukru.

Opr. (MOD)

Fot. SZS w Gniewinie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji