Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[04-04-2018] TOLA KREFFT WYRÓŻNIONA

 

Tola Krefft z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie zdobyła wyróżnienie w powiatowych eliminacjach 35. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w najmłodszej kategorii wiekowej.

 

 

W poniedziałek 26 marca 2018 roku  64 uczniów ze szkół powiatu wejherowskiego spotkało się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w powiatowych eliminacjach 35. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, który miał wyłonić reprezentantów powiatu wejherowskiego na finał wojewódzki.

Konkurs odbył się w podziale na następujące kategorie:

- klasy I-III SP

- klasy IV-VI SP

- klasy VII i gimnazjalne

- Poezja Śpiewana - bez podziału na kategorie wiekowe

Aby rozluźnić nieco atmosferę przed przystąpieniem do prezentacji wybranych utworów, młodsi uczestnicy otrzymali drobne upominki za poprawne odpowiedzi na zagadki, które przygotowała i przedstawiła Mariola Błaszczuk a Agnieszka Skawińska przeprowadziła dodatkowo ćwiczenia artykulacyjne oraz niwelujące stres i napięcie.

Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Beata Buczek-Żarnecka - aktorka związana z Teatrem Miejskim w Gdyni - przewodnicząca, Mariola Seremak-Jankowska - specjalista ds. literatury, nauki i wydawnictw oraz Agnieszka Skawińska - dyplomowana aktorka, animatorka i pedagog teatralny, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

W kategorii klas I - III przygotowana przez nauczycielkę Lucynę Trocką uczennica klasy IIIc Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie Tola Krefft zdobyła wyróżnienie. W tej kategorii wiekowej wygrała Magdalena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi.

Każdy uczestnik eliminacji otrzymał pamiątkowy dyplom, a najmłodsi także drobny prezent - niespodziankę w postaci kolorowanki i długopisu. Nagrody i dyplomy laureatom wręczali: wicedyrektor PZPOW Mariola Błaszczuk, oraz członkowie Zarządu Powiatu Wojciech Rybakowski i Jacek Thiel.

W Wojewódzkim Finale 35. Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej powiat wejherowski reprezentować będą: Magdalena Kowalczyk z SP nr 6 w Rumi w kat. klas I - III, Łukasz Grzywacz z SP nr 6 w Rumi w kat. klas IV - VI, Emilia Roszkowska z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi w kat. klas VII i gimnazjalnych oraz Aleksandra Pilarska z SP nr 8 w Wejherowie w poezji śpiewanej.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji