Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[13-04-2018] SPOTKANIE W GNIEWINIE

 

W dniach 9 i 10 kwietnia 2018 r. na zaproszenie wójta Zbigniewa Walczaka, na Zgromadzeniu Ogólnym Stowarzyszenia oraz konferencji podsumowującej 5-letni okres istnienia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, spotkali się w Gniewinie członkowie PSORW a także osoby, które wspierają Sieć od początku jej powstania.

 

 

5-lecie istnienia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi było okazją do podsumowania dotychczasowych działań Sieci. Podczas pierwszego dnia spotkania w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie Joachim Wojtala, aktualny przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia PSORW, w swojej prezentacji wskazał na nawiązane współprace pomiędzy gminami członkowskimi. Z kolei Marek Chmielewski, członek Zarządu Stowarzyszenia, opowiedział o najważniejszych działaniach w ramach projektu tworzenia Sieci Najciekawszych Wsi.

Tematykę SNW podjął także Piotr Idziak z firmy Locativo. Opowiedział o strategii marki i pracach nad nią, a także przedstawił propozycje dalszych działań promocyjnych.

W następnej części spotkania odbyło się Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia PSORW. Przewodniczył mu Marek Chmielewski. Głównym tematem obrad było przyjęcie sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok 2017.  Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła sprawozdanie finansowe i zdecydowała o przedłożeniu wniosku o udzielenie Zarządowi Stowarzyszenia absolutorium za okres sprawozdawczy 2017 r. Uchwała Zgromadzenia Ogólnego w sprawie udzielenia absolutorium została przyjęta jednogłośnie.

Podczas obrad Zgromadzenia przewodniczący Joachim Wojtala podziękował w imieniu całego Stowarzyszenia osobom i instytucjom, które wspierają działania PSORW. W szczególności skierował podziękowanie do Ryszarda Wilczyńskiego, posła na Sejm  RP, głównego inicjatora utworzonego w Strumieniu w 2013 roku ogólnopolskiego Porozumienia oraz projektu tworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce. Poseł swoimi działaniami przyczynił się do szerzenia idei Odnowy Wsi oraz budowania partnerskich relacji pomiędzy gminami członkowskimi, w kraju i za granicą.

Podziękowania swe skierował także do dr hab. inż. Sylwii Staszewskiej, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która aktywnie wspiera tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi - kluczowego projektu PSORW, a także do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów z Katowic, który jako członek wspierający Stowarzyszenie, od samego początku towarzyszy PSORW.

Do Sekretariatu PSORW wpłynęły natomiast gratulacje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - od Ewy Markowskiej-Bzducha, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej, w których pani dyrektor zauważa, iż wnioski wyciągnięte z działalności Sieci stanowią wytyczne dla mniej doświadczonych samorządów i organizacji. Z kolei Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej w wysłanym liście wskazał na znaczenie PSORW, jako partnera działającego przy POT konsorcjum „Odpoczywaj na Wsi". Gratulacje przesłał także poseł Ryszard Wilczyński.

Drugiego dnia uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić teren gminy Gniewino i gmin ościennych. Odwiedzono m.in. kościół parafialny w Żarnowcu oraz skansen w Nadolu. Przewodniczący Stowarzyszenia PSORW podziękował wójtowi Zbigniewowi Walczakowi i jego współpracownikom za życzliwe przyjęcie oraz stworzenie dobrego klimatu  dla wymiany doświadczeń i pomysłów podczas dwudniowego spotkania.

Wspomnijmy, że 11 marca 2013 r. w Strumieniu w woj. śląskim 36 wójtów i burmistrzów z 15 województw podpisało porozumienie o utworzeniu Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi. Na pierwszą przewodniczącą Prezydium PSORW wybrano Annę Grygierek, burmistrz Strumienia. A w skład Prezydium weszli: Joachim Wojtala - burmistrz Miasta Gogolin (woj. opolskie), Zbigniew Walczak - wójt Gminy Gniewino (woj. pomorskie), Marian Buras - wójt Gminy Morawica (woj. świętokrzyskie) oraz Marek Chmielewski - wójt Gminy Dzierżoniów (woj. dolnośląskie). Trzy lata później, 9 maja 2016 r. w Boboszowie (gmina Międzylesie, pow. kłodzki, woj. dolnośląskie) odbyło się zebranie, podczas którego inicjatywie nadano status Stowarzyszenia. Członkami - założycielami Stowarzyszenia były 24 gminy z całej Polski, wśród nich  Gmina Gniewino.

(MOD)

Fot. ze strony PSROW

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji