Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[13-04-2018] KOJĄCY SZUM FAL

 

Tak zatytułowała zbiór swoich obrazów Danuta Gacek, której prace od 11 kwietnia można podziwiać w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie.

 

 

W środę 11 kwietnia o godz. 18:00 miłośnicy malarstwa mieli okazję uczestniczyć w wernisażu wystawy obrazów autorstwa Danuty Gacek, który odbył się w holu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie. Tematyką wystawy były prace obrazujące urodę nadmorskich pejzaży widziane okiem utalentowanej artystki. Na otwarcie wystawy, które prowadził dyrektor CKSTiB Waldemar Szczypior, przybyła duża grupa miłośników malarstwa, a uświetnił ją występ chóru APPASSIONATO pod dyrekcja Joanny Kurek.

Pani Danuta Gacek - do niedawna mieszkanka gminy Gniewino, a od pewnego czasu Bolszewa, malarstwem zajmuje się amatorsko prawie od dziewięciu lat. To jej pasja, w której znajduje przyjemność i satysfakcję. Stosuje technikę olejną a ulubionym tematem malarskim jest pejzaż, kwiaty a ostatnio marynistyka. Jest członkiem Klubu Plastyków im. Stefana Lewińskiego działającego przy Zrzeszeniu Kaszubsko Pomorskim w Wejherowie, Stowarzyszenia Twórców Niezależnych AMARANT w Gniewinie oraz Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury „TAK" w Lęborku. Twórczość swoją prezentowała na wystawach zbiorowych w Wejherowie i Lęborku oraz licznych wystawach poplenerowych. Inspiracji do swoich prac poszukuje w otaczającym ją świecie. Jej życiowe motto to „Umieć świat podziwiać i kochać".

Wystawę będzie można oglądać do połowy maja 2018 r. w godzinach otwarcia CKSTiB.

(MOD)

Fot. K. Kropidłowska

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji