Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[30-04-2018] DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

 

Przez trzy godziny dzieci i młodzież z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie w ramach programu „Żyj bezpiecznie” w interesujący sposób zdobywały wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

 

 

23 kwietnia br. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się VI już edycja programu „Żyj bezpiecznie", której organizatorem była Aleksandra Pokorska. Do przygotowań włączyli się również nauczyciele: Łukasz Krefta i Krzysztof Balczyński oraz uczniowie Gimnazjum: Julia Pendowska, Maciej Konstanski, Mateusz Kuptz i Jakub Staszewski.

Przez trzy godziny trwały pokazy i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone m.in przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Wejherowie, którzy nie tylko przygotowali prelekcje o konsekwencjach nieprzestrzegania prawa, ale też opowiedzieli o swojej pracy.

Ciekawy, połączony z prelekcją, pokaz pracy z psem przewodnikiem przygotowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Komisariatu Policji w Gniewinie. Również bardzo interesujący był pokaz  pierwszej pomocy przygotowany przez nauczyciela SZS Krzysztofa Balczyńskiego.

Nie mogło zabraknąć również strażaków. Tym razem przyjechali druhowie z OSP Gniewino oraz funkcjonariusz PSP kpt. Zbigniew Dorawa z uczniami z klasy z edukacja pożarniczą IV Liceum Ogólnokształcącego  w Wejherowie. Kpt. Dorawa opowiedział o profilu klasy i możliwościach, jakie czekają osoby kończące tę szkołę. W drugiej części strażacy wraz z ratownikiem przygotowali pozorowany wypadek drogowy i pokaz działań ratowniczych.

- Pragnę podziękować wszystkim zaproszonym gościom za przeprowadzenie tak interesujących zajęć - mówi Aleksandra Pokorska, organizatorka zajęć. - Mam nadzieję, że zajęcia tego typu przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji, a młodzież gimnazjalna zainteresuje się kontynuacją nauki w klasie z edukacją pożarniczą.

Opr. (MOD)

Fot. SZS w Gniewinie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   5 °C
Ciśnienie:   988 hPa
Wiatr:   7 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji