Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[04-06-2018] POMORSKI CZARODZIEJ 2018

 

Wręcz fenomenalne wyniki osiągnęli uczniowie z SZS w Kostkowie w konkursie programistycznym „Pomorski Czarodziej 2018” zorganizowanym przez firmę INTEL.

 

 

Finał konkursu odbył się 19 maja w czterech pomorskich szkołach. Wszyscy uczniowie w tym samym czasie za pośrednictwem Internetu rozwiązywali zadania przygotowane przez programistów INTELA. Zadania były bardzo trudne. Zarówno w kategorii B (klasy IV-VI), jak i C (gimnazjum) trzeba było wykazać się znajomością zmiennych procedur, instrukcji warunkowych, iteracyjnych itp. Tym bardziej cieszą wysokie wyniki jakie osiągnęli uczniowie z Kostkowa. Sześciu gimnazjalistów uplasowało się w pierwszej dziewiątce, a troje uczniów szkoły podstawowej w pierwszej jedenastce najlepszych finalistów konkursu „Pomorski Czarodziej 2018" w swoich kategoriach wiekowych.

W kategorii B:

9 miejsce  zajął Mikołaj Pukszta,

10 m. Antonia Niepomnik

11 m. Martyna Münch.

W kategorii C:

I miejsce zajął Hubert Niepomnik, 

II m. Patryk Kurpet,

IV m. Patryk Rohde,

VII m. Zuzanna Szur,

VIII m. Weronika Szur

IX m. Monika Szur.

26 maja odbyła się gala finałowa w siedzibie firmy INTEL TECHNOLOGY POLAND w Gdańsku. Zostali na nią zaproszeni wszyscy uczestniczący w konkursie uczniowie z Kostkowa. Mieli okazję zwiedzić siedzibę firmy,  m.in. „głośną" serwerownię, uczestniczyli w mini lekcjach poświęconych technologii informatycznej, dowiedzieli się na czym polegała, znaleziona w tym roku, „dziura" w procesorach INTELA, rozmawiali o fraktalach, poznawali narzędzia wyszukujące odpowiednie teksty, przyglądali się procesowi tworzenia gry komputerowej itp.

Programiści z INTELA roztoczyli wizję zmieniającego się świata w jakim przyjdzie żyć uczniom w dorosłym życiu, gdzie, ze względu na powszechność  autonomicznych pojazdów,  niepotrzebne będzie już prawo jazdy, natomiast umiejętność programowania i porozumiewania się z komputerem, sztuczną inteligencją, będzie nieodzowna. Wszyscy uczniowie za swoją aktywność w czasie zajęć zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz poczęstowani pyszną pizzą i słodkościami.

Gala zakończyła się rozdaniem nagród najlepszym sześciu finalistom w każdej kategorii wiekowej Wśród nich znalazł się: Patryk Rohde, Patryk Kurpet i Hubert Niepomnik. Do konkursu uczniów przygotowywała nauczycielka Alicja Niepomnik. Gratulujemy!

Dodajmy, że „Pomorski Czarodziej" to konkurs programistyczny organizowany dla szkół województwa pomorskiego przez programistów z firmy INTEL TECHNOLOGY POLAND w porozumieniu z Pomorskim Kuratorium Oświaty. Wpisany jest na listę zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych (na stronie Kuratorium poz. nr 14), które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019. Jego celem jest rozwijanie zainteresowania algorytmiką i technologią informatyczną oraz popularyzowania programowania w szkołach. Konkurs sprzyja rozwojowi uzdolnień i zainteresowań, pobudza do twórczego myślenia i wspomaga zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Opr. (MOD)

Fot. SZS w Kostkowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji