Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[08-06-2018] Podpisanie Karty Różnorodności

 

Już po raz piąty 24 maja w Warszawie odbyły się dyskusje i warsztaty poświęcone Programowi Karta Różnorodności, pilotowanemu przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W wydarzeniu uczestniczyła też delegacja z Gniewina: Wójt Zbigniew Walczak oraz Prezes Centrum Sportowo-Konferencyjnego Gniewino, Mariola Kwaśniewska.

 

 

Ogólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana przez stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności. Celem projektu, jak i dorocznego majowego wydarzenia, jest upowszechnianie i przybliżanie pracodawcom idei tworzenia wolnych od dyskryminacji miejsc pracy i wyrównywania szans na rynku pracy.

Spotkanie otworzyło uroczyste podpisanie przez przedstawicieli nowych sygnatariuszy deklaracji o przeciwdziałaniu dyskryminacji w miejscu pracy. Do grona pracodawców wspierających tworzenie otwartych na różnorodność miejsc pracy przystąpiły: 3M w Polsce, Aasa Polska, Coca-Cola  HBC Polska,  Fundacja Integracja, Gmina Gniewino oraz Centrum Sportowo-Konferencyjne Gniewino Hotel Mistral Sport****, Muzeum  Historii Żydów Polskich POLIN i Polsko-Francuska Izba Gospodarcza. Obecnie, w gronie sygnatariuszy Karty Różnorodności znajduje się ponad 220 firm, organizacji i instytucji publicznych, w tym coraz więcej  samorządów. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.kartaroznorodnosci.pl

W jaki sposób idee Karty Różnorodności oddziałują na współczesny rynek pracy? - to pytanie kierujemy do Marioli Kwaśniewskiej, Prezes Spółki Centrum Sportowo-Konferencyjne Gniewino:

- Wychodzimy z założenia, że wyrównywanie szans na rynku pracy, wspieranie różnorodności i eliminowanie wszelkich przejawów dyskryminacji i wykluczenia społecznego, to swoiste filary współczesnego podejścia do odpowiedzialnego biznesu. Bez aktywnie prowadzonej polityki równego traktowania pracowników nie ma możliwości tworzenia efektywnie pracującego zespołu. W nowoczesnej firmie nie powinno być miejsca na dyskryminację. Te idee - bliskie również nam - przyświecały stworzeniu programu Karty Różnorodności.

Opr. JKW

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji