Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[13-06-2018] PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

 

8 czerwca 2018 r. o godz. 10,00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Uczniowie z Gniewina, podobnie jak z innych szkół w całej Polsce, zebrali się, by wspólnie czytać - każdy to, na co ma ochotę.

 

 

Słoneczny piątkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter spotkania. Tak naprawdę pobicie rekordu było jedynie pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Młodzież i dzieci pojawili się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej. 278 uczniów z poszczególnych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum czytało na placu zabaw i boisku szkolnym, w wygodnej pozycji, często siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie „towarzyszyła" sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów wymaganych przez organizatorów w ramach sprawozdania z przeprowadzenia akcji.

Organizatorem w szkole była biblioteka szkolna.

- Chcieliśmy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów - mówi Dorota Zadroga, nauczycielka prowadząca szkolną bibliotekę - by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie tylko ze szkolnym obowiązkiem. Aby uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Akcja, udowodniła, że uczniowie chcą czytać. Szkoła w Gniewinie przystąpiła już do niej po raz drugi, pobijając zeszłoroczny rekord w liczbie czytających uczniów. Wspólnie stworzono masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Pomysłodawcą akcji „Jak nie czytam jak czytam" jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole".

Relacja także na stronie miesięcznika „Biblioteka w szkole":

https://czytamy.org/sprawozdanie/2018/6305/Samorzadowy-Zespol-Szkol

opr. (MOD)

fot. SZS w Gniewinie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   4 °C
Ciśnienie:   1001 hPa
Wiatr:   9 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji