Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[31-07-2018] LETNI FESTYN W LISEWIE

 

Dzięki pomysłowi rady sołeckiej sobota 28 lipca była dniem dobrej zabawy nie tylko dla mieszkańców sołectwa Lisewo.

 

Wiele atrakcji, dzięki pomysłowi rady sołeckiej i zaangażowanych mieszkańców  sołectwa Lisewo, czekało na uczestników letniego festynu, który wczesnym popołudniem w sobotę 28 lipca odbył się w okolicy Domu Sołeckiego. Szczególne powody do radości mieli najmłodsi mieszkańcy sołectwa, dla których przygotowano wiele atrakcji. Oprócz zabawy na dmuchanej zjeżdżalni mali mieszkańcy sołectwa mogli dać upust swoim „artystycznym zapędom" i pomalować specjalnie przygotowanego na tę okazję busa. Okazało się, że sporo dzieci ma plastyczny talent!

Specjalną atrakcję, połączoną z edukacją, przygotowali strażacy z OSP w Kostkowie oraz Maciej i Michał Domarusowie. Był to ciekawy pokaz akcji ratowniczej strażaków związanej z ratowaniem po zainscenizowanym wypadku drogowym uwięzionego w jednym z samochodów kierowcy. Przybyli na „miejsce zdarzenia" strażackim samochodem druhowie wpierw przystąpili do rozcinania zakleszczonego po wypadku samochodu, by móc wyciągnąć z niego „nieprzytomnego" kierowcę, a po jego wyciągnięciu, przystąpili do zakończonej sukcesem akcji reanimacyjnej a następnie przenieśli  go do strażackiego wozu celem odtransportowania do najbliższego szpitala.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był późniejszy pokaz cięcia na kawałki zniszczonego pojazdu oraz przejażdżka ciężarowym pojazdem MILITARNYCH GNIEWINO.

A na wszystkich uczestników festynu czekały smakołyki przygotowane przez panie z Rady Sołeckiej, m.in. pyszne ciasta, przepyszny bigos, chleb ze smalcem, czy kiszone ogóreczki.

- Chciałabym szczególnie gorąco podziękować moim koleżankom z Rady Sołeckiej - powiedziała nam sołtys Bożena Hoeft: - Zofii i Magdzie Miszke, Grażynie Muller i Beacie Bliznie, które przygotowały przysmaki i pomogły w organizacji festynu, a także Maciejowi i Michałowi Domarusom oraz druhom z OSP w Kostkowie, za wspaniały pokaz ratownictwa. Podziękowania składam również MILTARNYM GNIEWINO, dzięki którym dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, przejechać się samochodem i bawić się z maskotką Stolema, jak również Rafałowi Bojke, który charytatywnie prowadził dla dzieci festyn.

Dodajmy, że DJ Rafał Bojke również wieczorem przygrywał uczestnikom imprezy do kończącej sobotni festyn i trwającej do późnych godzin nocnych zabawy w Domu Sołeckim.

(MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji