Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[02-08-2018] II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie - rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie

 

Po roku doskonalenia umiejętności w sporcie warcabowym - 8 czerwca 2018 roku odbył się „II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie – rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”.

 

 

Gościliśmy uczniów i opiekunów z kilku szkół z powiatu wejherowskiego, puckiego oraz tczewskiego, w których prowadzone są zajęcia warcabowe, tj. z Klubu Olimpiad Specjalnych działającego w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie, Klubu Olimpiad Specjalnych działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie, Zespołu Szkół w Starzynie, Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie, Szkoły Podstawowej w Żarnowcu i z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem Uczniów, Rodziców i Opiekunów. Do głównych celów imprezy należały: integracja wszystkich uczniów, rywalizacja sportowa, popularyzacja sportu warcabowego. W turnieju zawodnicy z kilku powiatów rywalizowali w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Zawody prowadzone były przez profesjonalny zespół sędziowski, którego przewodniczącym był sędzia Krzysztof Fabich oraz sędzia pomocniczy Jan Świrbutowicz. Sędziowie -trenerzy właśnie dopiero co wrócili  z Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych - a ich uczniowie zdobyli złoty medal, rywalizując miedzy 67 zawodnikami z 8 krajów europejskich.

W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 8 czerwca  2018 roku zawodnicy z kilku powiatów mieli możliwość  sprawdzić się w sporcie warcabowym o różnym stopniu zaawansowania. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Najlepsi gracze otrzymali zwycięskie puchary, wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale okolicznościowe uczestnictwa w imprezie. Wszyscy uczestnicy „II Wiosennego Turnieju Warcabowego w Gniewinie - rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie" otrzymali pamiątkowe koszulki z imprezy. Uczestnikom „II Wiosennego Turnieju Warcabowego" życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za grę fair-play, sportową rywalizację, atmosferę świetnej zabawy.

Organizatorem Turnieju był Klub Olimpiad Specjalnych „Gniewilandia" wraz z Oddziałem Regionalnym Olimpiad Specjalnych Polska Pomorskie. Głównym partnerem był Samorządowy Zespół Szkół w Gniewinie - bez ogromnego udziału tej placówki nie byłaby możliwa realizacja zadnia w tak dużym zakresie. Realizacja nie była by również możliwa bez pozyskania środków finansowych. Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Pomorskie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wejherowskiego  w roku 2018 otrzymał dotację w wysokości 2.000 zł. Stowarzyszenie otrzymało również pomoc rzeczową i finansową od PGE Energia Odnawialna  S.A. i Robyg Art. Of Building, Wakat DK. Dzięki ofiarności darczyńców żaden uczestnik nie wyjechał do domu bez nagrody. Otrzymał ją każdy nie zależnie od zajętego miejsca.

Mamy nadzieję, że tegoroczny „II  Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie"  stanie się zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębienia tajników gry w warcaby. Sport ten sprzyja niewątpliwie wszechstronnemu rozwojowi, uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. Turniejowe  warcabowe zmagania - to nie tylko  rywalizacja  i chęć zdobycia miejsca na podium, ale przede wszystkim wspaniała  okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. Umiejętności gry w warcaby ma wpływ na osiągnięcia edukacyjne i rozwój ogólny dzieci. Rozwija inteligencję, a w szczególności myślenie logiczno - matematyczne i przestrzenne.

Późnym popołudniem uczniowie - uczestnicy turnieju wraz z opiekunami udali się pod wieżę widokową, gdzie było zorganizowane wspólne ognisko integracyjne wraz z zabawami i konkurencjami sportowymi. Następnego dnia 9 czerwca w ramach projektu „II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie - rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie". - uczniowie i ich opiekunowie (60 uczestników) -  brało udział w integracyjno - poznawczej  wycieczce do Łeby.  Atrakcjami wycieczki był   m.in. rejs statkiem po jeziorze Łebsko, zwiedzanie Wyrzutni Rakiet z przewodnikiem. Uczniowie mieli wtedy okazję realizować potrzebę poznawania wielozmysłowego świata, współpracy i współzawodnictwa. Nawiązały się nowe przyjaźnie między rodzinami, zawodnikami,  a  uczniowie doskonalili sprawność fizyczną i mieli okazję podziwiać piękno nadmorskich krajobrazów, w szczególności natury Słowińskiego Parku Narodowego.

Projekt stanowił zachętę do dalszych treningów, rekreacji i turystyki, poznawania walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych nadmorskich rejonów Polski.

Wszystkim zawodnikom i opiekunom gratulujemy i dziękujemy za obecność. Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc wszystkim osobom wspomagającym tegoroczną organizację a w szczególności: Powiatowi Wejherowskiemu, PGE Energia Odnawialna  S.A. i Robyg Art. Of Building, Wakat DK. A i niezastąpionym Wolontariuszom.

 

(Przewodnicząca Klubu Olimpiad Specjalnych „Gniewilandia"przy SZS w Gniewinie

Ewa Miezianko - Pieper)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji