Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[02-08-2018] MINITRĄBA W RYBNIE

 

Tegoroczna aura daje się we znaki mieszkańcom, szczególnie obszarów wiejskich i stawia na nogi służby ratownicze.

 

 

Nie dość, że brak opadów dał się we znaki rolnikom prowadzącym gospodarstwa rolne, to ostatnio upały spowodowały perturbacje atmosferyczne, czego dowodem była choćby miniona niedziela. Tego dnia nad Rybnem i okolicami przeszła mini trąba, która spowodowała powalenie drzew a z niektórych powyrywała gałęzie lub nadłamała je, co groziło wypadkami.

Tuż po południu strażacy z OSP w Nadolu zostali wezwani do usunięcia dwóch powalonych przez wichurę drzew na trasie Rybno - Opalino. Tak to relacjonują na swojej stronie internetowej:

- 29.07.2018 r. ok. godziny 12.50 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA do usunięcia powalonego drzewa na trasie pomiędzy miejscowościami Opalino i Rybno. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu zastaliśmy powalone na jezdnię, w niewielkiej odległości od siebie, dwa drzewa zalegające na obu pasach drogi. Nasze działania w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udrożnieniu jednego pasa drogi, w celu umożliwienia wprowadzenia ruchu wahadłowego oczekujących pojazdów. Następnie przystąpiliśmy do kierowania ruchem oraz do usunięcia powalonych drzew z drugiego pasa drogi, przy pomocy pilarek spalinowych. W akcji zakończonej ok. godziny 13.30 uczestniczyli: Przemysław Wroński, Maciej Kamiński, Józef Budnik, Krzysztof Ladach, Adam Kafka, Daniel Semmerling.

Bezpośrednio po zakończeniu działań na drodze pomiędzy Opalinem a Rybnem, ok. godziny 13.30 druhowie z Nadola przenieśli się do Rybna w celu udzielenia wsparcia dwóm zastępom z JRG z Wejherowa, które przy pomocy podnośnika hydraulicznego usuwały skutki wichury w postaci nadłamanych gałęzi drzew. Trzeba było też uprzątnąć liczne zalegające jezdnię gałęzie.  

Akcja zakończyła się przed godz. 15-tą. Na szczęście nikt z mieszkańców ani strażaków nie ucierpiał.

(MOD)

Fot. Bernard Nubert i OSP Nadole

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji