Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[08-08-2018] UMOWA PODPISANA!

 

Dzięki podpisanej 13 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim umowie o dofinansowaniu, budowa kanalizacji sanitarnej z tłoczniami ścieków Mierzynko - Rukowo - Mierzyno - Gniewino weszła w stadium realizacji.

 

 

13 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego została podpisana, w ramach realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego (PROW) i działań „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich", umowa na dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej z tłoczniami ścieków Mierzynko - Rukowo - Mierzyno - Gniewino". Kwota dofinansowania wynosi 1.662.711,- zł.

Ze strony władz wojewódzkich podpisali ją: Wiesław Byczkowski - wicemarszałek Województwa Pomorskiego i Justyna Duszyńska - dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, a ze strony realizatora inwestycji Czesław Dolny, dyrektor Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o. z siedzibą w Kostkowie.

Dofinansowany przez Urząd Marszałkowski projekt zawiera budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i lokalnymi przepompowniami, zbierającej ścieki z nieruchomości znajdujących się na terenie miejscowości Mierzynko i Mierzyno (wraz z przysiółkiem Rukowo). Przedmiotowa sieć kanalizacji sanitarnej wykonana zostanie w systemie ciśnieniowym i grawitacyjnym, a jej całkowita długość ma wynosić ok. 7 km.

- Celem przedsięwzięcia jest likwidacja szamba zbiorczego w miejscowości Mierzynko oraz skierowanie ścieków za pomocą systemu kanalizacji ciśnieniowej i grawitacyjnej do istniejącego systemu kanalizacji w miejscowości Gniewino - informuje dyrektor Czesław Dolny. - W ramach inwestycji planuje się również wykonanie przyłączy do budynków w miejscowości Mierzyno (przysiółek Rukowo). Obecnie ścieki w Mierzynku odprowadzane są do zbiorczego szamba, a w Mierzynie (przysiółek Rukowo) do przydomowych szamb.

Obecnie trwają pracę przygotowawcze w celu wyłonienia wykonawców robót budowlanych. Wstępny harmonogram przewiduje realizację budowy kanalizacji sanitarnej do końca kwietnia 2019 r.

(MOD)

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   30 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji