Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[24-08-2018] INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIWA W RYBNIE

 

Wiele atrakcji czekało na uczestników obchodzonego w niedzielę 19 sierpnia 2018r. Dnia Sołeckiego Rybna, którego głównym hasłem była „Integracja międzypokoleniowa”.

 

 

Obchody Dnia Sołeckiego w Rybnie rozpoczęto w niedzielę o godz. 14,00 turniejem piłkarskim drużyn w wieku 40+. W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące gminę Wejherowo, Choczewo i Gniewino. Ciekawostką był fakt, że w drużynie z Choczewa większość stanowiły panie, w pozostałych zespołach grali tylko mężczyźni. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny z Gniewina, która wyprzedziła drużynę z gminy Wejherowo i Choczewo.  Dyplomy i puchary wręczali zespołom wójt Gminy Gniewino Zbigniew Walczak, przewodnicząca Rady Gminy Gniewino Judyta Smulewicz i sołtys Rybna Andrzej Miedziak.

W przerwie miedzy meczami o godz. 15:00. wójt Zbigniew Walczak, przewodnicząca Rady Gminy Judyta Smulewicz i sołtys Andrzej Miedziak dokonali odsłonięcia tablicy o treści „Centrum Aktywności Kulturalno - Sportowej w Rybnie". Następnie na terenie boiska została oficjalnie oddana do użytku  siłownia fitness, tak, że w jednym miejscu są teraz: dom sołecki, plac zabaw, siłownia, boisko „Orlik" i siedziba OSP.

W dalszej części dnia rozpoczął się festyn „Mama, Tata i Ja", a panie z KGW w Rybnie otworzyły stoisko, na którym za symboliczną złotówkę można było zakupić różne słodkości. Natomiast dzieci, ich rodzice, babcie czy dziadkowie, biorąc udział w konkurencjach takich jak: rzut piłką do pudełka, krążkiem do celu, trafić piłką do kosza od siatkówki, przeciąganie liny itp. musiały się wykazać sprawnością fizyczną zbierając punkty, za które mogli sobie wybrać nagrodę. A jak brakowało punktów do upatrzonej nagrody, to wracały z powrotem do stanowisk sportowych. Podczas trwania festynu dzieci bezpłatnie korzystały z dmuchawca.

Ok. godz. 16:00 nastąpił pokaz ratowniczy jednostek OSP Rybno i Nadole, a komentował całą akcję druh Rafał Kamiński.  OSP Rybno miało za zadanie ugasić pożar i zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenianiu, stawiając zasłonę wodną. Natomiast druhowie z OSP Nadole upozorowali wypadek samochodu marki  Seicento, w którym znajdowali się poszkodowani. Zadaniem strażaków było wydostanie poszkodowanych na zewnątrz i udzielenie im pomocy do czasu przyjazdu karetki.

W akcji ratowniczej użyto najnowocześniejszego sprzętu do tych zadań, który od niedawna jest na wyposażeniu obu jednostek. Zainteresowanie wśród widzów było duże, były też komentarze, aby częściej pokazywać podobne akcje i uczyć  społeczeństwo jak  się mają zachować w podobnych przypadkach.

- Pragnę podziękować za wsparcie finansowe gminie Gniewino, Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie, Oddziałowi Kaszubskiego Banku Spółdzielczego w Gniewino, sklepowi „Mariola" w Gniewinie, Lokalnej Grupie Działania „Bursztynowy Pasaż", panu Jackowi  z Luzina, który nie wyraził zgody na podanie nazwiska - powiedział sołtys Andrzej Miedziak na zakończenie festynu. - Dziękuję drużynom piłkarskim za to, że skorzystały z mojego zaproszenia, panu. Wojtkowi Kuzielowi z Bolszewa za sędziowanie meczów, pielęgniarce pani Renacie Bobryckiej z Chynowia, która czuwała nad sportowcami, strażakom OSP z Nadola i Rybna za pomoc w organizowaniu festynu i pokazie ratowniczym, paniom z KGW z Rybna za stoisko, radzie sołeckiej za przygotowanie tego dnia, Kamilowi  Wróblewckiemu z Lisewa za oprawę muzyczną podczas zabawy i za to, że przez cały dzień integrował naszą społeczność międzypokoleniową muzyką,  a panu Kazimierzowi Barzowskiemu za troskliwą opiekę, aby nie zabrakło na stanowiskach prądu.

Dzięki sprzyjającej pogodzie, integracyjny festyn zakończył się zabawą na terenie „Orlika".

Opr. (MOD)

Fot. Bernard Neuber i Andrzej Miedziak      

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji