Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[06-09-2018] BIWAK MŁODYCH STRAŻAKÓW

 

Po raz 16-ty odbył się zorganizowany przez Zarząd Gminny OSP biwak Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Gniewino, w którym udział wzięło 60 dzieci w wieku od 8 do 15 lat.

 

 

W dniach od 2 do 18 sierpnia br. w na działce przy „Trzech koronach" odbył się zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gniewinie letni biwak szkoleniowy, w którym uczestniczyło 60 dzieci w wieku od 8 do 15 lat z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Komendantem obozu był dh Zygmunt Treder, jego zastępcą a zarazem gospodarzem biwaku dh Marek Ruc, zaś opiekę nad młodymi strażakami sprawowali: Bernard Neubert, Joanna Gąciarz, Arkadiusz Klarecki, Michał Kuś, Marcin Kuś, Michał Pieniążek, Kacper Szlonszkiewicz i Dariusz Treder, a nadzór nad biwakiem sprawowała była dyrektor szkoły w Gniewinie Mariola Nawrocka.

Każdy dzień na biwaku zaczynał się od apelu porannego, a kończył apelem wieczornym, a w międzyczasie na jego uczestników czekało wiele atrakcji. M.in. w trakcie trwania biwaku strażacy z jednostki OSP w Opalinie udzielili pokazu w jaki sposób działa sprzęt, który dzieci poznawały na zajęciach, a także mieli okazję zobaczyć 30-metrową drabinę pożarniczą w akcji. Oprócz zajęć wykładowczych dzieci były na wycieczce, podczas której pokonały ścieżkę przyrodniczo-leśną w Szklanej Hucie.

Ale głównym zadaniem biwaku było pogłębienie wiedzy i przygotowanie uczestników do egzaminu w tematyce pierwszej pomocy przedmedycznej (zajęcia prowadził: Rafał Kamiński), budowy sprzętu pożarniczego (zajęcia prowadził Zygmunt Treder), taktyki pożarniczej (zajęcia prowadził Rafał Czapp), musztry pożarniczej (w której szkolił ich Arkadiusz Klarecki) oraz etyki i kultury pożarniczej (zajęcia prowadziła Magdalena Bonk).

Do komisji egzaminacyjnej zostali zaproszeni goście, którzy byli przewodniczącymi w poszczególnych częściach egzaminu. Za zdany egzamin uczestnicy otrzymali dyplom uczestnika biwaku szkoleniowo-wypoczynkowego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz odznaki MDP w stopniu brąz, srebro lub złoto, a także znaczki zdobytych specjalności dla każdego uczestnika.

Oprócz tego wśród uczestników biwaku zorganizowany został m.in. konkurs na najestetyczniejszy namiot oraz zdyscyplinowane. Wybrane zastępy otrzymały nagrody:

- Zastęp nr 3 w składzie: Zofia Nawrocka, Daria Wierzchosławska, Weronika Wierzbicka, Valentyna Korenga, Amelia Mudlaff, Kinga Hoeft, Karolina Cieśla, Kinga Langa i Weronika Styn za najbardziej estetyczny namiot;

- Zastęp nr 4 w składzie: Konrad Dąbek, Maciej Ladach, Igor Hebel, Paweł Wiszniewski, Jerzy Okoń, Oskar Kirszling, Jakub Maszota, Wojciech Hallmann i Hubert Kamiński - jako najmłodszy zastęp.

Ponadto za wzorowe zachowanie i godną postawę statuetki otrzymali: Wiktor Wołoszynek, Mikołaj Pukszta i Amelia Mudlaff.

Na biwaku gościli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, przypominali również o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Szczególnie atrakcyjny okazał się pokaz umiejętności policyjnego owczarka.

Dodajmy, że  biwak został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Gdańsku, gdzie został w pełni zaakceptowany.

Opr. (MOD)

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji